MiR wprowadza nowe rozwiązanie do holowania wózków

| Gospodarka Roboty

Duńska firma Mobile Industrial Robots wprowadza na rynek moduł MiR250 Hook, który jest jedynym dostępnym rozwiązaniem umożliwiającym automatyczne odbieranie i holowanie wózków. MiR250 Hook to górny moduł dla szybkiego i kompaktowego robota MiR250, który płynnie porusza się w środowisku z ludźmi. Nowe i opatentowane rozwiązanie do holowania wózków jest zaktualizowaną wersją MiRHook z 2016 roku. Może zautomatyzować wewnętrzny transport załadowanych wózków o masie do 500 kg.

MiR wprowadza nowe rozwiązanie do holowania wózków

Nowa generacja MiR Hook jest opatentowana, czyniąc MiR jedynym producentem AMR na świecie z rozwiązaniem do holowania. MiR250 Hook automatycznie mocuje się do wózka i dostarcza go w miejsce docelowe bez potrzeby ingerencji człowieka.

Nowe rozwiązanie zwiększa gamę zastosowań autonomicznego robota mobilnego, a jego konstrukcja stworzona do środowisk przemysłowych. Może poruszać się z prędkością do 2 m/s i nawigować bezpiecznie oraz efektywnie. Nie ma żadnych ograniczeń dotyczących liczby, rozmiarów i wysokości wózków, które MiR250 Hook może odebrać i holować do różnych pozycji.

- Dzięki MiR250 Hook można optymalizować procesy w różnych branżach i sektorach. Każdego dnia wiele tysięcy klatek z paczkami jest przemieszczanych w firmach logistycznych, a przejście z ręcznego transportu na MiR250 Hook przyniesie znaczne korzyści. Także w sektorze opieki zdrowotnej dostrzegamy duży potencjał w zakresie odciążenia personelu poprzez automatyzację wewnętrznego transportu bielizny, odpadów i tym podobnych - powiedział Søren E. Nielsen, prezes MiR.

Przed wdrożeniem MiR250 Hook do miejsca pracy, potrzeba niewielu przygotowań: kody QR lub AprilTags są dołączane do istniejących wózków lub klatek w przedsiębiorstwie, dzięki czemu MiR250 Hook może zidentyfikować każdy wózek lub klatkę. Robot mapuje swoje otoczenie, gdy jest obsługiwany ręcznie na swoich trasach po raz pierwszy, lub mapowanie można wykonać za pomocą kilku kliknięć, importując mapę budynków i terenów do oprogramowania robota. Robot może również komunikować się z windami i drzwiami i swobodnie przemieszczać się między działami.

Firmy, które już posiadają robota MiR250, mogą zakupić moduł górny MiR Hook 250 do holowania wózków. Nowi klienci mogą szybko przystąpić do automatyzacji wewnętrznego transportu wózków poprzez inwestycję w robota MiR250 i MiR Hook 250, który jest wysyłany jako kompletne, gotowe do użycia rozwiązanie.

źródło: MiR

Zobacz również