Roboty mobilne MiR w fabryce TE Connectivity

| Gospodarka Roboty

Mobile Industrial Robots poinformował, że dostawca motoryzacyjny poziomu 2 - TE Connectivity - wdrożył sześć robotów MiR200 w zakładzie w Esztergom na Węgrzech, w celu optymalizacji intralogistyki. Flota robotów przyspieszyła transport produkowanych codziennie dziesiątek milionów pasywnych złączy, gniazd elektrycznych i niezbędnych surowców, co zaowocowało wzrostem produktywności. Projekt jest częścią globalnej współpracy między firmami mającej na celu pełną automatyzację wewnętrznych procesów transportu materiałów w zakładach TE Connectivity na całym świecie.

Roboty mobilne MiR w fabryce TE Connectivity

Flota MiR200 wspiera logistykę

Flota sześciu robotów MiR200 wykonuje w fabryce dwa rodzaje zadań, realizując programowalne misje uruchamiane bezpośrednio przez pracowników za pośrednictwem przyjaznego oprogramowania MiR Fleet. Pięć AMR transportuje surowce i produkty gotowe pomiędzy magazynem a określonymi strumieniami wartości. Szósty robot pracuje we w pełni zautomatyzowanej konfiguracji ze specjalnie wykonanym modułem górnym.

Automatyczna stacja pakowania usytuowana obok wtryskarki zlicza gotowe produkty i automatycznie przywołuje robota, gdy przedział składowania jest pełny. W ramach swej misji robot MiR200 wymienia pusty kosz na pełny, który następnie transportuje i składuje w magazynie. Po skonfigurowaniu i uruchomieniu robota przez pracownika za pomocą oprogramowania MiR Fleet nie ma już potrzeby interwencji człowieka. Proces ten jest prototypem zautomatyzowanego systemu magazynu wysokiego składowania testowanego w warunkach produkcyjnych.

Łatwe wdrożenia, prosta obsługa robotów MiR200

Wykorzystując procesy intralogistyczne oparte na AMR, TE Connectivity testuje obecnie innowacje robotyczne będące jeszcze w fazie opracowania. Jednym z przykładów jest rozwiązanie wykorzystujące kamery internetowe oraz sztuczną inteligencję (AI) bazującą na uczeniu maszynowym, dzięki któremu robot MiR potrafi wykryć znajdującego się w pobliżu robota innego typu niż AMR i uniknąć ewentualnych kolizji.

- Pracując z robotami AMR firmy MiR, mieliśmy szczególnie pozytywne doświadczenia. System jest łatwy w obsłudze, elastyczny i niezawodny, a roboty praktycznie nie wymagają konserwacji - powiedział Gábor Miszler, analityk ds. ciągłego doskonalenia w TE Connectivity.

W ramach współpracy z MiR firma TE Connectivity stworzyła nowy dział produkcyjny w celu maksymalnego wykorzystania możliwości robotów i pełnej automatyzacji wewnętrznego transportu materiałów.

źródło: Mobile Industrial Robots

Zobacz również