Szwedzka firma EMS rozwija współpracę z Yamahą

| Gospodarka Aktualności

Sukces w branży usług produkcji elektronicznej zależy od zapewnienia najwyższej jakości pod każdym względem. Jak poinformowała Grupa Renex - dystrybutor Yamahy - szwedzkie przedsiębiorstwo Nordic Industries & Technology AB zacieśnia współpracę z firmą Yamaha SMT.

Szwedzka firma EMS rozwija współpracę z Yamahą

Nordic Industries & Technology zapowiada poważną inwestycję - największą od czasu powstania firmy w 1997 roku - obejmującą powiększenie siedziby i uruchomienie dwóch nowych, zaawansowanych linii do montażu powierzchniowego. Yamaha dostarczy dwie zaawansowane drukarki YCP10, dwa automaty YSM20R oraz system inspekcji AOI YSi-V 3D.

Szybkie systemy montażu powierzchniowego i inspekcji Yamahy umożliwiają tworzenie złożonych linii produkcji elektroniki. Urządzenia YCP10 i YSM20R pozwalają na wydajną realizację różnorodnych i często zmieniających się projektów. Wpisuje się to w potrzeby spółki Nordic Industries, która w ramach swojej działalności obsługuje klientów z takich sektorów rynku, jak motoryzacyjny, przemysłowy i medyczny.

YCP10 to kompaktowa drukarka, która może obsługiwać duże płytki PCB. Działa z dużą prędkością zachowując niezmienną, wysoką dokładność druku, dzięki zastosowaniu głowicy Yamaha 3S z serwosterowaniem kąta nachylenia rakli, wspomaganym podciśnieniowo zaciskaniem szablonu i łatwym w użyciu graficznym systemem pozycjonowania.

Automat YSM20R, z jedną głowicą, która obsługuje komponenty SMD już od 0201 mm do dużych rozmiarów układów scalonych, jest najszybszym urządzeniem w swojej klasie.

System AOI YAMAHA YSi-V wyposażony w kamerę o wysokiej rozdzielczości pozwala na inspekcję 2D i 3D oraz widok pod wieloma kątami co zapewnia wysoką dokładność i wydajność inspekcji. Pozwala na osiąganie najwyższej możliwej jakości w toku prowadzonej produkcji, a dane inspekcyjne pomagają w rozwiązywaniu problemów i usprawnianiu procesu.

Urządzenia i roboty przemysłowe Yamahy można zobaczyć i sprawdzić w działaniu w Centrum Technologiczno-Szkoleniowym Renex. Grupa Renex jest dystrybutorem produktów Yamaha SMT oraz Robotics na Polskę i kraje bałkańskie.

Na zdjęciu głównym: Håkan Svensson - założyciel Nordic Industries & Technology AB

źródło: Renex