Doosan Robotics bije koreański rekord, sprzedając ponad 1000 cobotów

| Gospodarka Roboty

Firma Doosan Robotics ogłosiła, że ​​jako pierwsza w Korei Południowej przekroczyła roczny pułap sprzedaży 1000 sztuk robotów współpracujących. Doosan Robotics założony w 2015 r. produkuje coboty przy użyciu własnej technologii i od 2018 r. utrzymuje pozycję największego udziałowca na rynku w Korei. Osiągnął również znakomite wyniki na rynkach światowych, stając się pierwszą koreańską firmą, która została uznana za jednego z pięciu największych producentów cobotów na świecie.

Doosan Robotics bije koreański rekord, sprzedając ponad 1000 cobotów

Globalne wyniki firmy stanowią obecnie 70% jej całkowitej sprzedaży, a popyt na jej produkty stale rośnie, w tym ze strony rynków Ameryki Północnej i Europy Zachodniej. Firma planuje założyć filie w tych regionach, aby jeszcze bardziej przyspieszyć wzrost.

Doosan Robotics ogłosił również, że pozyskał dofinansowanie o wartości 33,7 mln USD od Praxis Capital Partners i Korea Investment Partners, przy czym inwestorzy wysoko oceniają osiągnięcia i konkurencyjność firmy. Fundusze zostaną wykorzystane do rozszerzenia globalnej bazy sprzedaży oraz wzmocnienia badań i rozwoju w celu przyciągnięcia partnerów, zarówno globalnych, jak i krajowych. Firma planuje również przeprowadzić pierwszą ofertę publiczną, mając ambicje zostania światowym liderem na rynku cobotów w dziedzinie produkcji i usług.

Firma Doosan Robotics była wystawcą na niedawnych targach Consumer Electronics Show 2022 w dniach 5-8 stycznia. Była to pierwsza globalna prezentacja najnowszych robotów usługowych firmy, w tym modułowej kawiarenki robotycznej Dr.Presso oraz nagrodzonego na CES zrobotyzowanego systemu kamer "New Inspiration. New Angle. (Nina)".

źródło: Robotics & Automation