Nowe wykładziny specjalistyczne - podłogi Gerflor cleanroom ESD

| Gospodarka Aktualności

Grupa RENEX wprowadza do oferty dwa nowe modele wykładzin specjalistycznych marki Gerflor: Mipolam Biocontrol EL5 i Mipolam Biocontrol ESD+. Nowe produkty zostały opracowane z myślą o tworzeniu podłóg w strefach czystych typu cleanroom, gdzie tworzą nieporowatą, antypoślizgową, odporną na ścieranie i łatwą do czyszczenia powierzchnię. Rozszerzenie oferty to kontynuacja nawiązanej w październiku ubiegłego roku współpracy dystrybucyjnej pomiędzy grupami RENEX i GERFLOR.

Nowe wykładziny specjalistyczne - podłogi Gerflor cleanroom ESD

Zastosowany homogeniczny winylowy materiał oraz powłoka typu Evercare charakteryzują się wysoką odpornością na ścieranie i działanie środków chemicznych. Ułożone z nich podłogi mogą być stosowane w pomieszczeniach czystych do klasy ISO - 4 i GMP - A włącznie i utrzymują wymagane właściwości nawet w warunkach wysokiego natężenia ruchu.

Jednocześnie wykładziny esd mają właściwości prądoprzewodzące, co pozwala na stosowanie ich w przestrzeniach, gdzie występuje konieczność minimalizacji ryzyka związanego z wyładowaniami elektrostatycznymi - jak np. w strefach EPA. W szczególności dotyczy to modelu Mipolam Biocontrol ESD+ charakteryzującego się wyjątkowo niskimi wartościami ładunków generowanych w wyniku tarcia z obuwiem - nieprzekraczającego 10 V.

Antystatyczne wykładziny mają grubość 2 mm i są dostępne w rolkach o szerokości 2 m i maksymalnej długości 20 m.

Gerflor Group jest światowym producentem podłóg specjalistycznych. Produkty tej marki znajdują zastosowanie w takich dziedzinach, jak służba zdrowia, laboratoria, obróbka żywności czy też nowoczesne technologie. Oferta obejmuje szeroką gamę typów, wzorów i kolorów. Dodatkowo - zależnie od modelu - są one dostępne w kilku systemach mocowania, w tym klejonych do podłoża i rozkładanych jak puzzle.

 

źródło: Renex