Powstały Branżowe Punkty Kontaktowe

Ministerstwo Edukacji i Nauki zainicjowało program Branżowych Punktów Kontaktowych (BPK). Punkty są koordynowane przez sieć Łukasiewicza i mają pomóc partnerom biznesowym oraz naukowym w pozyskiwaniu finansowania na duże projekty B+R.

Posłuchaj
00:00

Sześć instytutów ma pełnić rolę BPK w następujących obszarach: Zrównoważona Gospodarka (Łukasiewicz-IMN), Transformacja Cyfrowa (Łukasiewicz-PIT), Technologie Medyczne i Zdrowie (Łukasiewicz-PORT), Inteligentna i Czysta Mobilność (Łukasiewicz-ILOT), Technologie Niskoemisyjne i Czysta Energia (Łukasiewicz-IMBiGS) oraz Przemysł 4.0 (Łukasiewicz-PIAP). Ich działalność będzie koordynowana przez Łukasiewicz-ORGMASZ.

BPK będą funkcjonowały do 2027 roku, a ich działalność będzie się koncentrowała na integrowaniu środowisk skupionych wokół technologii cyfrowych, przemysłu i przestrzeni kosmicznej, a także na ich wspieraniu w pozyskiwaniu dużych środków na realizację projektów B+R z Programu Horyzont Europa.

Do zadań BPK należą m.in.: organizacja specjalistycznych szkoleń nt. tworzenia konsorcjów i zdobywania środków, aranżowanie spotkań partnerów naukowych i biznesowych oraz wspieranie ich w pisaniu wniosków projektowych, reprezentowanie polskich podmiotów za granicą oraz poszukiwanie dla nich partnerów międzynarodowych. BPK będą współpracować z działającymi dotychczas Horyzontalnymi Punktami Kontaktowymi oraz Krajowym Punktem Kontaktowym.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Pomiary
Odczyt kodów kreskowych z dokładnością 99,995%
Bezpieczeństwo
Urządzenia iskrobezpieczne coraz potrzebniejsze
Roboty
Roboty do uprawy w pomieszczeniach
Roboty
Automatyczne paletyzatory i depaletyzatory
Roboty
Firma OMRON przedstawia robota mobilnego OL-450S - kompletne, autonomiczne rozwiązanie w zakresie transportu materiałów
Przemysł 4.0
Yale Lift Truck wprowadza telemetrię jako standard w wózkach widłowych – większa kontrola, mniej przestojów

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów