Trwają targi ITM INDUSTRY EUROPE

| Gospodarka Aktualności

W dniach 31 maja - 3 czerwca w Poznaniu odbywają się targi ITM INDUSTRY EUROPE. Dostępne są cztery hale wystawiennicze, organizowane są warsztaty i pokazy oraz panele dyskusyjne na trzech scenach. W targach bierze udział blisko 600 wystawców z całego świata, a rekordowa frekwencja przekracza notowaną w 2019 roku, czyli przed pandemią. Pierwszego dnia wręczono Złote Medale Grupy MTP dla najlepszych produktów, wyjątkowo zaaranżowane stoiska otrzymały Nagrodę Acanthus Aureus.

Trwają targi ITM INDUSTRY EUROPE

Złote Medale otrzymały:

 1. Aktywna kabina bezpieczeństwa laserowego firmy Füchtenkötter GmbH zgłoszona przez SAP-WELD Sp. z o.o.
 2. Pionowe frezarskie centrum obróbkowe M1 firmy Famot zgłoszone przez DMG MORI Polska Sp. z o.o.
 3. Prasa i prasoowijarka do zbioru pasz objętościowych w cylindryczne bele z systemem monitorowania i oddziaływania na proces ich tworzenia zgłoszona przez Poznański Instytut Technologiczny
 4. Sposób łączenia rur dwuwarstwowych (kompozytowych) z wykorzystaniem technologii laserowych zgłoszony przez Instytut Spawalnictwa
 5. Prasa Krawędziowa HRB 1003 ATC firmy AMADA Sp. z o.o.
 6. SINUMERIK ONE firmy Siemens Sp. z o.o.
 7. STAR SL-7 Automat tokarski wzdłużny firmy STAR MICRONICS CO. LTD., zgłoszony przez RANDS Sp. z .o.o Sp.k
 8. Zabudowane przetworniki położenia liniowego FORTiS firmy RENISHAW Sp. z o.o.

Złoty Medal Wybór Konsumentów targów ITM INDUSTRY EUROPE otrzymała prasa i prasoowijarka Poznańskiego Instytutu Technologicznego.

Statuetka ACANTHUS AUREUS przyznawana jest wystawcom, którzy najlepiej realizują wizję stoiska w połączeniu ze strategią marketingową firmy. Wyróżnienie ma na celu nagradzanie najlepszych rozwiązań architektonicznych i graficznych, które sprzyjają bezpośredniej komunikacji z klientem i podkreślają pozytywny wizerunek firmy, wystawiającej swoją ofertę na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Statuetki otrzymało 6 wystawców targów ITM INDUSTRY EUROPE oraz jeden Modernlog:

 1. Schwaebische Werkzeugmaschinen Polska Sp. z o.o.
 2. Dematec Polska
 3. Siemens
 4. Yamazaki Mazak Central Europe Sp. z o.o. Oddział w Polsce
 5. Sieć Badawcza Łukasiewicz
 6. Trumpf Polska
 7. Wanzl (Modernlog)

Tegoroczna edycja Kongresu Industry NEXT jest platformą dyskusji nt. wyzwań, z jakimi musza mierzyć się firmy działające w branżach przetwórstwa przemysłowego, m.in. w kontekście perturbacji na rynku surowców. Przedstawiciele ministerstw oraz wiodących organizacji i firm sektora przemysłowego omawiali temat relokacji europejskiego przemysłu i związanych z nią szans dla polskich firm oraz nowych kierunków eksportowych w kontekście aktualnej sytuacji geopolitycznej. W ramach kongresu odbędą się też praktyczne warsztaty.

W pierwszym dniu targów nie brakowało także ciekawych dyskusji na Scenie trendów dla Przemysłu. Jakie rozwiązania wdrożyć na początku drogi do Przemysłu 4.0? Dlaczego automatyczne zbieranie danych produkcyjnych może pomóc zwiększyć konkurencyjność? Jak poprawić efektywność produkcji? To tylko część pytań, na które odpowiadali eksperci firmy COMARCH podczas wykładu pt.: Przemysł 4.0 – trzy praktyczne sposoby digitalizacji firm produkcyjnych?

Odbyła się także debata ekspertów pt. "Bez danych ani rusz". Eksperci z firm SPiID, APA, PF Electronic, Jantar, Evatronix, Aiut i 5sAutomate, zrzeszonych w Klastrze Silesia Automotive & Advanced Manufacturing przy Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A., dyskutowali na temat skutecznego planowania procesów zbierania danych z maszyn i ludzi, organizacji sprawnego procesu gromadzenia, przetwarzania i wykorzystania danych, czy też przebiegu produktu w procesie i automatyzacji współpracy człowieka z maszyną. Eksperci zwracali uwagę na fakt, że w Polsce w wielu wypadkach brakuje nie tyle nowych technologii, co technologów. Problemem są też niewystarczające regulacje prawne dotyczące cobotów.

Pokazy maszyn i debaty na LOG-Insight

Pierwszy dzień Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu upłynął pod znakiem spotkań biznesowych, prezentacji produktów oraz pokazów maszyn na żywo w strefie In4Log. Maszyny w akcji jak co roku przyciągnęły uwagę gości targowych, którzy mieli okazję nie tylko przyjrzeć się ich pracy, ale także przekonać się o skuteczności rozwiązań automatyzujących procesy logistyczne w magazynach i na produkcji. Pokazy odbywają się we wszystkie dni targowe, o każdej pełnej godzinie w pawilonie 6.

O sporym zainteresowaniu można mówić także w przypadku spotkania eksperckiego Log-Insight. Mówiono o wpływie makrootoczenia na zarządzanie firmą, w tym m.in. wysokiej inflacji. Uczestnicy debaty, którą poprowadził Mateusz Boruta z ECR, rozmawiali o wartości kierowców w łańcuchu dostaw. Prelegenci skupili się na poszukiwaniu rozwiązań, które ułatwią pracę kierowców zawodowych, a także zachęcą do stałej współpracy z daną marką. Tematem budzącym duże zainteresowanie była też zielona logistyka. Przedstawiono metody praktycznego pogodzenia ograniczania emisji CO2 z presją kosztową. Spotkanie Log-Insight zamknęło wystąpienie na temat zarządzania bazą przewoźników.

Targi ITM INDUSTRY EUROPE potrwają do 3 czerwca 2022 r. W tym samym czasie odbywają się także: Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG, Targi Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING oraz Forum Odlewnicze FOCAST.

Organizatorzy udostępniają galerię zdjęć.

źródło: MTP