Fuzja Velodyne i Ouster tworzy lidarowego giganta

| Gospodarka Aktualności

Velodyne i Ouster połączyli siły, aby stworzyć coś, co można określić mianem lidarowego giganta w czasach, gdy zainteresowanie lidarami jest najwyższe w historii ze względu na ich zastosowania w wielu zrobotyzowanych i zautomatyzowanych maszynach. Firmy opisują swoje połączenie jako "fuzję równych sobie". Połączona firma zachowa nazwę Ouster i będzie nadal notowana na nowojorskiej giełdzie New York Stock Exchange. Obie firmy mają łączną kapitalizację rynkową przekraczającą 550 mln dolarów.

Fuzja Velodyne i Ouster tworzy lidarowego giganta

Akcje Velodyne przestały być notowane na NASDAQ po zamknięciu rynku 10 lutego 2023 r., a każda akcja Velodyne została wymieniona na 0,8204 akcji zwykłych firmy Ouster.

Fuzja tworzy potężne przedsiębiorstwo skupione na technologii lidarów, z ponad 850 klientami z branży motoryzacyjnej, przemysłowej, robotyki i inteligentnej infrastruktury, wspieraną przez solidne portfolio rozwiązań sprzętowych i programowych, a także najwyższej klasy zespoły inżynierów i handlowców. Po integracji, połączony Ouster spodziewa się zatrzymać około 350 pracowników w swojej siedzibie głównej w San Francisco i kluczowych biurach w obu Amerykach, Europie oraz regionie Azji i Pacyfiku. Oczekuje się, że fuzja doprowadzi do znacznych synergii kosztowych.

Firma Ouster spodziewa się przedstawić swoje wyniki finansowe za rok obrotowy i czwarty kwartał zakończony 31 grudnia 2022 r. po zamknięciu rynku w czwartek 23 marca 2023 r. Przedstawi kompleksową aktualizację swoich planów integracji, w tym ofertę produktów, mapę drogową technologii, zasięg produkcji i operacji, strategię handlową i dodatkowe synergie.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Ouster zrealizował swoje prognozy na rok podatkowy 2022 na poziomie od 40 do 55 mln dolarów przychodów i od 25 do 30% marży brutto. Z kolei Velodyne przekroczył swoje prognozy na czwarty kwartał 2022 r., które zakładały 13 mln dolarów i 15 mln dolarów w rozliczeniach zamówień oraz od 12 do 14 mln dolarów przychodów.

źródło: Ouster