Honeywell otwiera w Czechach centrum zaawansowanej automatyki magazynowej

| Gospodarka Aktualności

Firma Honeywell otworzyła nowe centrum badawczo-rozwojowe w swoim zakładzie zaawansowanych technologii w Czechach. Ułatwi to dotarcie do europejskich firm magazynowych i logistycznych, by usprawniać ich łańcuchy dostaw oraz poprawiać dokładność, wydajność i przepustowość w zakresie przesyłek. Laboratorium o powierzchni 6000 m², mniej więcej wielkości boiska do piłki nożnej, znajduje się w kampusie Honeywell Technology Solutions w Brnie, gdzie ponad 1000 naukowców i inżynierów pracuje obecnie nad innowacjami, które odpowiadają na wyzwania z wielu sektorów – od logistyki, przez lotnictwo, po bezpieczeństwo przemysłowe.

Honeywell otwiera w Czechach centrum zaawansowanej automatyki magazynowej

Obiekt będzie przez inżynierów Honeywella wykorzystywany do opracowywania rozwiązań magazynowych nowej generacji, w tym inteligentnych systemów przenośników, robotyki, automatycznych systemów składowania i wyszukiwania, systemów sortowania, paletyzatorów oraz zaawansowanych technologii kompletacji sterowanych za pomocą poleceń głosowych i świetlnych.

Nowoczesne centrum pozwoli również regionalnym klientom Honeywella na poszerzanie doświadczeń i szkolenia w zakresie technologii logistycznych prowadzone po raz pierwszy w Europie. - Technologia automatyzacji jest kluczem, który może uwolnić potencjał wzrostu europejskiego sektora logistycznego. Dzięki naszemu nowemu laboratorium możemy po raz pierwszy przetestować i zademonstrować te rozwiązania naszym klientom w Europie - mówi Ivo Veverka, kierownik ds. badań i rozwoju w Honeywell Warehouse Automation.

Honeywell uruchamia nowy obiekt w dwóch etapach:

  • zrealizowany niedawno etap 1 obejmuje zaawansowane oprogramowanie sterujące oraz dwie linie demonstracyjne z przenośnikami i systemem sortowania, które pokażą klientom, jak można szybko i dokładnie przemieszczać towary po magazynie;
  • etap 2 obejmie nową generację technologii sortowania w pętli oraz zaawansowaną robotykę zdolną do szybkiego sortowania przesyłek o różnym stanie opakowań przy użyciu maszyn i technologii sterowania firmy Honeywell.

Odbędą się szkolenia dla klientów dotyczące instalacji i uruchamiania, aby poszerzyć ich wiedzę na temat rozwiązań firmy Honeywell.

Na rynku, na którym szybkość i dokładność dostaw ma kluczowe znaczenie dla przewagi konkurencyjnej, 60 ze 100 największych detalistów na świecie i 50 ze 100 największych sprzedawców e-commerce już polega na zautomatyzowanych rozwiązaniach do obsługi i transportu materiałów firmy Honeywell.

źródło: Robotics & Automation

Zobacz również