Leuze tworzy nowe standardy dla kompaktowych systemów pozycjonowania

| Gospodarka Aktualności

W zautomatyzowanej intralogistyce czujniki wykorzystywane do pozycjonowania muszą w wielu sytuacjach pracować na małej powierzchni. Dotyczy to zwłaszcza układnic, pojazdów sterowanych automatycznie, czy systemów podnoszenia ładunków. Nowy czujnik AMS 100i sprosta temu zadaniu bez obniżania wydajności.

Leuze tworzy nowe standardy dla kompaktowych systemów pozycjonowania

Dzięki niewielkim wymiarom 105 x 68 x 75 mm jest to jeden z najbardziej kompaktowych systemów pozycjonowania laserowego na rynku. Stanowi idealne rozwiązanie do zastosowań w ograniczonej przestrzeni. Czujniki pracują z bardzo wysoką dokładnością - użytkownicy AMS 100i mogą pozycjonować układ z dokładnością do milimetra na odległość dochodzącą do 120 metrów.

Pozycjonowanie aż do samego czujnika

Specjaliści Leuze opracowali czujnik AMS 100i z minimalną martwą strefą, wynoszącą zaledwie 100 mm. Pozwala to na tworzenie aplikacji dla pozycjonowania z dystansem skróconym aż do samego czujnika. Umożliwia to efektywne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Ważne: elastyczna i szybka instalacja oraz łatwe wyrównanie możliwe są dzięki modułowemu systemowi montażu.

Niezawodność w upały i siarczyste mrozy

Modułowy system pozycjonowania laserowego jest dostępny również w wersji AMS 300i. Ten model oferuje zasięg roboczy aż do 300 metrów. Oba warianty spełniają wysokie wymagania dla stopnia ochrony IP65. Opcjonalnie AMS 100i i AMS 300i dostępne są również ze zintegrowanym ogrzewaniem urządzenia oraz optyki. W tym wariancie czujniki mogą być stosowane w niskich temperach do -30°C (bez ogrzewania do -5°C). W gorącym otoczeniu AMS 100i jest przeznaczony do eksploatacji w temperaturach do +60°C.

Info.PL@leuze.com
https://www.leuze.com/pl/PL/