Platforma RBTX zyskuje nowego partnera - Universal Robots

| Gospodarka Aktualności

Od 2019 roku platforma igus RBTX, która łączy dostawców i użytkowników robotyki, oferuje proste i niedrogie rozwiązania. Obecnie RBTX współpracuje również z Universal Robots — jednym ze światowych liderów rynku lekkich robotów przemysłowych i współpracujących. Dzięki swojej ofercie dla robotyki platforma RBTX i Universal Robots dążą do upowszechnienia elastycznych rozwiązań automatyzacji, ich szybkiej integracji oraz gwarantowania intuicyjnej obsługi.

Platforma RBTX zyskuje nowego partnera - Universal Robots

Aby efektywnie wykorzystać synergię, obie firmy ogłosiły rozpoczęcie współpracy w ramach oferty RBTX firmy igus, specjalizującej się w tworzywach sztucznych. Poprzez RBTX.com platforma współpracuje obecnie z 70 firmami, które oferują swoje roboty, systemy chwytające, technologię kamer, przenośniki taśmowe, oprogramowanie i usługi na platformie online. RBTX zapewnia gwarancję kompatybilności dla całej gamy oprogramowania i sprzętu, dzięki czemu użytkownicy zawsze mogą być pewni, że wszystkie komponenty współpracują ze sobą.

- Dzięki Universal Robots zyskaliśmy kolejnego znanego partnera, dzięki któremu możemy po raz pierwszy rozszerzyć asortyment produktów na RBTX.com o coboty, oprócz własnego robota ReBeL. Universal Robots jest nie tylko pionierem w dziedzinie cobotów, ale także stanowi przełom w zakresie intuicyjnego programowania robotów. To doskonale wpisuje się w koncepcję naszej platformy rozwiązań z zakresu Ekonomicznej automatyzacji, które można wdrożyć szybko i łatwo, nawet bez wcześniejszej wiedzy. Dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy pozyskać Universal Robots jako partnera - mówi Alexander Mühlens, kierownik działu Technologii Automatyzacji i Robotyki w firmie igus.

Na platformie dostępnych jest już wiele akcesoriów, takich jak siódma oś robota firmy igus, którą można łączyć z cobotami UR.
Zgodnie z zasadą „zbuduj lub kup” zainteresowane strony mogą znaleźć na RBTX gotowy system robotyki w stałej cenie lub złożyć poszczególne komponenty, by zrealizować własne rozwiązanie. Platforma oferuje również dostęp w dowolnym momencie do RBTXpert — zdalnej usługi integratora rozwiązań automatyzacji w stałej cenie. RBTXpert wspólnie z klientem sprawdza wykonalność planowanego zastosowania na czacie wideo (pierwsza godzina gratis) i pokazuje zalety różnych kinematyk. Po konsultacji klient otrzymuje ofertę ze stałą ceną — zawsze z nastawieniem na znalezienie najbardziej opłacalnego rozwiązania. RBTXpert pomaga również w uruchomieniu.

Na RBTX.com każdy może znaleźć odpowiednie rozwiązanie automatyzacji dla swojej aplikacji w ramach swojego budżetu — nawet bez doświadczenia w automatyzacji lub wiedzy programistycznej. Dzięki stale rozwijającej się sieci partnerskiej, RBTX oferuje klientom coraz większy zakres rozwiązań z zakresu Ekonomicznej automatyzacji — ze wspólnym celem, jakim jest dalsze zmniejszanie przeszkód w automatyzacji.

- Universal Robots oferuje łatwe do zintegrowania rozwiązania automatyzacji, które umożliwiają klientom wzmocnienie ich konkurencyjności i osiągnięcie szybkiego zwrotu z inwestycji - to bardzo pasuje do podejścia RBTX - mówi Andrea Alboni, dyrektor generalny na Europę Zachodnią w Universal Robots.

- Jako otwarta platforma zawsze jesteśmy zainteresowani nowymi partnerami, ponieważ dzięki temu możemy ostatecznie oferować jeszcze bardziej indywidualne rozwiązania. W końcu dążymy do wspólnego celu — aby automatyzacja była tak dostępna, jak to tylko możliwe - dodaje Alexander Mühlens.

źródło: igus