igus: 2046 nowych makr do oprogramowania EPLAN

| Prezentacje firmowe Obudowy, złącza, komponenty

Aktualizacja dla kabli readycable – kompatybilnych m.in. z produktami firm Allen Bradley, Beckhoff, B&R, Heidenhain i Fanuc. Aby cyfrowe tworzenie schematów połączeń elektrycznych było jeszcze bardziej efektywne niż dotąd, firma igus publikuje 2046 nowych makr dla oprogramowania do planowania EPLAN. Dodatek umożliwia teraz również wizualizację w ciągu kilku sekund wstępnie zmontowanych przewodów readycable. Kable są kompatybilne z komponentami napędowymi nie tylko firm Siemens, SEW i Bosch Rexroth, ale także Allen Bradley, Beckhoff, B& R, Heidenhain i Fanuc.

igus: 2046 nowych makr do oprogramowania EPLAN

Ilustracja tytułowa: 2046 nowych makr EPLAN: rozszerzenie umożliwia teraz również wizualizację readycable – kabli zgodnych z technologią automatyzacji firm Allen Bradley, Beckhoff, B&R, Heidenhain i Fanuc (źródło: igus)

Planowanie projektu szafy sterowniczej to codzienna rutyna w inżynierii mechanicznej i instalacyjnej. Realizację zadania tego rodzaju inżynierowie coraz częściej przyspieszają za pomocą cyfrowych narzędzi. Szczególnie popularny i obecnie uznawany za standard branżowy stał się EPLAN Electric P8 – oprogramowanie do planowania i tworzenia schematów obwodów oraz instalacji. Jednym z powodów jego popularności jest internetowa baza danych o nazwie EPLAN Data Portal. W niej właśnie producenci komponentów przechowują tzw. makra dla swoich produktów – bloki konstrukcyjne w jednolitym formacie danych, które można przeciągać i upuszczać na schemat cyfrowego obwodu elektrycznego, bez żadnej regulacji. Narzędzie wspiera projektowanie instalacji – od kompleksowego planowania po produkcję, uruchomienie, konserwację i naprawy.

Oszczędność do 50% czasu na projektowanie elektryczne

"Dzięki oprogramowaniu EPLAN Electric P8 CAE, ze spójną, niezależną od producenta bazą danych, inżynierowie oszczędzają do 50% czasu potrzebnego na projektowanie elektryczne. To prawdziwy impuls dla ery automatyzacji, którą chcielibyśmy wspierać", mówi Karol Lenkiewicz, menedżer produktu readychain i readycable w igus Polska. "Dlatego zdecydowaliśmy się rozszerzyć EPLAN Data Portal, dodając 2046 nowych makr dla wstępnie zmontowanych kabli readycable, które są kompatybilne z technologią automatyzacji firm Allen Bradley, Beckhoff, B&R, Heidenhain i Fanuc".

Wcześniej dostępne były już makra dla produktów firm Siemens, SEW i Bosch Rexroth.

"Mamy nadzieję, że ta aktualizacja zaoferuje projektantom na całym świecie jeszcze więcej opcji ekonomicznych rozwiązań w zakresie automatyzacji", dodaje Karol Lenkiewicz.

Szybka i intuicyjna wizualizacja

Droga do nowych makr jest otwarta. Inżynierowie mogą wybrać odpowiedni, wstępnie zmontowany kabel do e-prowadnika z asortymentu readycable w sklepie internetowym igus – jeden z ponad 5 tys. gotowych do podłączenia przewodów sygnałowych, enkodera, serwo, silnikowych lub napędowych. Każde makro EPLAN zapisane dla tego przewodu da się w kilka sekund pobrać poprzez łącze do EPLAN Data Portal i wykorzystać w oprogramowaniu do planowania. Makro umożliwia następnie takie działania, jak wizualizacja kabla, w tym przypisanie pinów i identyfikacja żyły oraz powiązanie go z komponentami innych producentów na schemacie obwodu – tak szybko i intuicyjnie, jak w grze komputerowej. Kable z opcją zakupu online można również automatycznie podsumować na liście części.

Odpowiednie makro EPLAN dostępne jest za pomocą kilku kliknięć https://igus.eu/how-to-find-eplan-data

 

igus
www.igus.pl

Zobacz również