Eksperymentowanie z projektowaniem automatyki przemysłowej - wyzwanie element14

| Gospodarka Aktualności

Społeczność element14 połączyła siły z firmą Schneider Electric, aby stworzyć wyzwanie "Eksperymentowanie z projektowaniem automatyki przemysłowej" (Experimenting with Industrial Automation Design Challenge). Celem konkursu dla inżynierów, twórców oraz entuzjastów techniki jest umożliwienie zagłębienia się w świat automatyki przemysłowej oraz wyzwolenie kreatywności.

Eksperymentowanie z projektowaniem automatyki przemysłowej - wyzwanie element14

Automatyka przemysłowa usprawnia procesy ręczne w celu poprawy produktywności w wielu zastosowaniach, od produkcji po logistykę. Wszyscy podejmujący wyzwanie będą mieli do dyspozycji rozbudowany zestaw komponentów automatyki przemysłowej, dający możliwość przeprowadzania eksperymentów projektowych, które badają wdrożenie różnych procesów przemysłowych. Niezależnie od tego, czy chodzi o malowanie, cięcie, nawiercanie, transportowanie na przenośnikach, montaż, obsługę materiałów, pakowanie, inspekcje, testy czy spawanie, wydarzenie zachęca uczestników do przesuwania granic automatyzacji.

Wyzwanie jest dostępne dla wszystkich członków społeczności element14, z możliwością darmowej rejestracji do społeczności.

Zgłoszenia można dostarczać od teraz do 15 grudnia, a wybór spośród nadesłanych zgłoszeń nastąpi 22 grudnia. Uczestnicy mają czas na dostarczenie projektów i blogów do 28 lutego 2024 r., a zwycięzców poznamy w marcu 2024 r.

Przewidziane nagrody:

Więcej szczegółów na temat wyzwania znajduje się na stronie https://community.element14.com/challenges-projects/design-challenges/experimenting-with-industrial-automation/.

źródło: Farnell