Społeczność element14 ogłasza zwycięzców konkursu projektowego "Sixth Sense"

| Gospodarka Roboty

Społeczność inżynierska element14.com ogłosiła zwycięzców wyzwania projektowego "Sixth Sense". Podejmujący wyzwanie mieli stworzyć mały, zdalnie sterowany lub autonomiczny pojazd, w którym - by zwiększyć jego zdolności do badania otoczenia i zbierania danych - wykorzystane byłyby możliwości obliczeniowe komponentów firm STMicroelectronics i TE Connectivity. Zespół jurorski społeczności element14 wyłonił zdobywców pierwszego i drugiego miejsca.

Społeczność element14 ogłasza zwycięzców konkursu projektowego "Sixth Sense"

Pierwsze miejsce zajął Douglas Wong z Kanady. Stworzył on GraffitiBota - w pełni autonomiczny pojazd naziemny, który potrafi drukować grafiki na powierzchni, po której się porusza. O ile sam GraffiBot jest bardzo mały, jego wykonanie wymagało zaprojektowania układów mechanicznych, elektronicznych, oprogramowania i hydrauliki.

Drugie miejsce zdobył Rod B z Wielkiej Brytanii. Rod stworzył robota, który ma pomagać osobom pracującym na budowach. Maszyna jest w stanie przenosić ciężkie materiały, takie jak piasek czy żwir. By to osiągnąć, Rod zaprojektował własną płytkę drukowaną, na której znalazł się czujnik TE Magnet, dzięki czemu można go montować na innych płytkach, co stanowi pomysłowy sposób na wykorzystanie potrzebnej technologii. Było to pierwsze z wyzwań projektowych społeczności element14, w którym Rod wziął udział.

Uczestnicy konkursu opisywali swoje postępy na blogach, publikując przy tym kody źródłowe aplikacji, dzięki czemu inni członkowie społeczności element14 mogą uczyć się na podstawie ich projektów i samodzielnie je odtwarzać.

Społeczność element14 należy do firmy Farnell, która pomaga projektantom, służbom utrzymania ruchu, serwisantom, inżynierom odpowiadającym za testy, twórcom, rodzicom i nauczycielom rozwijać przyszłe pokolenia twórców innowacyjnych rozwiązań.

Więcej informacji na temat wyzwań projektowych element14 i zaangażowania społeczności w napędzanie innowacji oraz wspieranie twórców znaleźć można na stronie: https://www.element14.com/community/community/design-challenges.

źródło: Farnell

Zobacz również