Rynek mikrorobotów wzrośnie w ciągu dekady do 160 mld dolarów

Przewiduje się, że globalny rynek mikrorobotów w 2023 r. osiągnie wycenę na poziomie 31,73 mld dolarów. Tendencja w kierunku coraz większego ich wykorzystywania w różnych dziedzinach stworzy nowe możliwości dla rynku globalnego, prowadząc do jego rozwoju przy wskaźniku CAGR na poziomie 17,5% w latach 2023-2033. Szacuje się, że do 2033 r. rynek mikrorobotów będzie miał wartość około 159,17 mld dolarów.

Posłuchaj
00:00

W latach 2018–2022 światowy rynek mikrorobotów rósł w tempie wynoszącym 10,2% rocznie. Przewiduje się, że do 2033 r. amerykański rynek mikrorobotów będzie rósł przy CAGR wynoszącym 19,1%. CAGR w tym obszarze w Japonii wyniesie wówczas 15,8%. Najważniejszy dla rynku mikrorobotów ma być nadal sektor półautonomiczny, gdzie w ciągu najbliższej dekady rozwój postępować ma w średniorocznym tempie wynoszącym 21,7%.

W branży medycznej i w opiece zdrowotnej mikroroboty są bardzo poszukiwane do realizacji czynności minimalnie inwazyjnych, celowanego podawania leków oraz diagnostyki. Mikroroboty zapewniają precyzyjną kontrolę i dostęp do odległych lub delikatnych obszarów ciała, ograniczając inwazyjność i poprawiając wyniki leczenia pacjentów. Dotychczasowy wzrost popytu w sektorze opieki zdrowotnej w znacznym stopniu wsparł rozwój branży mikrorobotów.

Wdrażanie mikrorobotów rośnie w sektorze przemysłowym i logistycznym dzięki Przemysłowi 4.0, który cechuje integracja wymiany danych, automatyzacji i technologii cyfrowej. Roboty te wykonują zadania obejmujące kontrolę jakości, instalację i obsługę materiałów w inteligentnych fabrykach.

Mikroroboty są również wykorzystywane w elektronice użytkowej, w tym w urządzeniach do noszenia, telefonach komórkowych czy aparatach i kamerach, do ustawiania ostrości, stabilizacji obrazu i zastosowań z zakresu rzeczywistości rozszerzonej.

Źródło: Robotics & Automation News

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
Integracja IT i OT w przemyśle: OMRON i Cognizant łączą siły dla cyfrowej transformacji
Przemysł 4.0
Eplan i Rittal wprowadzają AI do automatyzacji przemysłowej
Roboty
Czy roboty stają się coraz bardziej samodzielne?
Aktualności
Rynek kompozytów
Roboty
Kawasaki CORLEO – czteronożny robot mobilny z napędem wodorowym i systemem równowagi opartym na AI
Aktualności
Branża pakowania wobec współczesnych wyzwań

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów