Politechnika Śląska z nowym laboratorium robotów mobilnych

Politechnika Śląska otworzyła we współpracy z firmą AIUT nowe Laboratorium Autonomicznych Robotów Mobilnych na swoim Wydziale Mechanicznym Technologicznym. Obiekt umożliwia studentom naukę projektowania, konstruowania i programowania systemów z robotami autonomicznymi. Maszyny te są coraz popularniejsze w przemyśle i logistyce, w tym w automatyzacji transportu wewnątrzzakładowego.

Dodaj do ulubionych źródeł w Google
Posłuchaj
00:00

Laboratorium wyposażono w sześć profesjonalnych stanowisk szkoleniowych z różnymi systemami automatyki (sterowanie, napędy, bezpieczeństwo, itd.) oraz strefę testową z robotami autonomicznymi dostarczonymi przez AIUT. Zdjęcia z wydarzenia: Maciej Mutwil.

Chcesz częściej widzieć nasze artykuły w Google? Dodaj AutomatykaB2B do ulubionych źródeł

Powiązane treści
Rynek robotyki mobilnej: ponad 20% wzrostów
Politechnika Śląska w gronie Partnerów COPA-DATA
Na Politechnice Śląskiej powstaje laboratorium robotów mobilnych
14 osób na 1 miejsce. Ten kierunek przyszłości bije rekordy popularności
Na Politechnice Śląskiej powstała nowa pracownia sensoryki i sieci przemysłowych
Roczne dostawy robotów mobilnych mają osiągnąć 2,8 mln sztuk
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Bezpieczeństwo
Kompozyty do budowy bezzałogowców
Roboty
Unitree As2-W: hybrydowy robot kroczący z napędem kołowym
Bezpieczeństwo
Pułapka shadow AI - tradycyjne systemy bezpieczeństwa przestają wystarczać
Aktualności
Nowa inwestycja w Elblągu
Roboty
Rynek egzoszkieletów
Artykuły
Od zasilania brzegowego po uzdatnianie wody: zwycięzcy nagród vector awards 2026

Cyberbezpieczeństwo OT - od technicznego tła do elementu odporności organizacji

Systemy automatyki przemysłowej, budynkowej i infrastrukturalnej przez lata funkcjonowały jako środowiska techniczne, których kluczowym zadaniem było zapewnienie ciągłości działania procesów. Projektowane z myślą o niezawodności i stabilności, pozostawały relatywnie odseparowane od szerszej dyskusji o cyberbezpieczeństwie. Nie oznaczało to jednak, że bezpieczeństwo stanowiło kwestię drugorzędną. Wręcz przeciwnie – było wpisane w samą naturę tych systemów. Dziś zmienia się przede wszystkim to, że zaczynamy tę zależność świadomie identyfikować i wprost nią zarządzać.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów