Wzrośnie popyt na zawory kulowe

| Gospodarka Aktualności

Wartość światowego rynku zaworów kulowych zwiększy się z prawie 14 mld dolarów w 2023 roku do 17 mld dolarów w roku 2028, co oznaczać będzie stabilny średni coroczny wzrost o blisko 5%, prognozuje Markets and Markets.

Wzrośnie popyt na zawory kulowe

Sprzyjać mu będzie głównie postępujące uprzemysłowienie, większy popyt ze strony przemysłu naftowego i uzdatniania wody, wzrost liczby projektów infrastrukturalnych w skali globalnej oraz wykorzystanie technologii druku 3D w produkcji zaworów. Głównymi czynnikami hamującymi będą duży koszt surowców do ich produkcji oraz dostępność tanich zaworów gorszej jakości.

Największy udział w tytułowym rynku będą miały zawory ze stali nierdzewnej, ze względu na ich odporność na korozję, dzięki której są popularne w branżach takich, jak naftowa i chemiczna, a także w uzdatnianiu wody. Najszybciej będzie rósł popyt na zawory kulowe 1"-5", popularne ze względu na kompaktowość, możliwość pracy pod dużym ciśnieniem oraz łatwość konserwacji. Zapotrzebowanie na tytułowe komponenty najszybciej będzie rosło w branży papierniczej.