Energa uruchomiła instalacje fotowoltaiczne

Spółka Energa Wytwarzanie uruchomiła pięć małych instalacji fotowoltaicznych o mocy do 1 MW każda. Są zlokalizowane w województwach: warmińsko-mazurskim (farmy Samolubie I, II i Pierzchały), kujawsko-pomorskim (Czernikowo+) i wielkopolskim (Przykona).

Posłuchaj
00:00

Zainstalowano w nich panele pracujące w technologii bifacjalnej, co oznacza, że są w stanie produkować energię pozyskując światło z dwóch stron ogniwa. Według prognoz instalacje będą produkować energię w ilościach wystarczających do zasilenia ponad 2,5 tysiąca gospodarstw domowych.

Powiązane treści
Energa buduje elektrownię wiatrową
Nowe laboratorium Energi
Energa inwestuje w sieć WN
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
PLC, HMI, Oprogramowanie
Siemens Mobility realizuje w Chile cyfryzację kolei
Obudowy, złącza, komponenty
Połączenia we współczesnym przemyśle - pewne, wydajne i bezpieczne
Przemysł 4.0
Uproszczenie kontroli jakości - kontrola wizyjna korzystająca z AI
Obudowy, złącza, komponenty
W Poznaniu powstanie zautomatyzowany magazyn wysokości wieżowca
Aktualności
Finansowanie używanych maszyn do obróbki metali, których wiek sięga nawet 10 lat
Bezpieczeństwo
Polski producent armatury przemysłowej uzyskał amerykański certyfikat ASME

Autonomiczna intralogistyka – elastyczność, bezpieczeństwo, efektywność

Wymagania w zakresie wydajności i ciągłości procesów sprawiają, że przedsiębiorcy coraz chętniej inwestują w automatyzację intralogistyki. Dynamicznie rozwijającym się obszarem są autonomiczne roboty mobilne (AGV/AMR), które realizują zadania transportowe w sposób skalowalny, bezpieczny i dostosowany do zmiennych warunków środowiska produkcyjnego i magazynowego.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów