Energa buduje elektrownię wiatrową

Energa Green Development kupiła 100% udziałów w spółce celowej, do której należy projekt budowy elektrowni wiatrowej Szybowice, w województwie opolskim, na terenie powiatu prudnickiego. Obiekt będzie złożony z 17 turbin marki Vestas, każda o mocy 2,2 MW oraz wysokości 180 metrów. Farma ma zostać uruchomiona w ciągu 21 miesięcy od rozpoczęcia budowy planowanego na wiosnę tego roku.

Posłuchaj
00:00

 

Powiązane treści
Energa uruchomiła instalacje fotowoltaiczne
Energa inwestuje w sieć WN
Nowe laboratorium Energi
Energa-Operator modernizuje linię w województwie wielkopolskim
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Obudowy, złącza, komponenty
W Poznaniu powstanie zautomatyzowany magazyn wysokości wieżowca
Aktualności
Finansowanie używanych maszyn do obróbki metali, których wiek sięga nawet 10 lat
Bezpieczeństwo
Polski producent armatury przemysłowej uzyskał amerykański certyfikat ASME
Przemysł 4.0
Maspex zmodernizował system sterowania linii produkcyjnej
PLC, HMI, Oprogramowanie
ABB zmodernizuje systemy automatyki w hiszpańskich elektrowniach słonecznych CSP
Bezpieczeństwo
Lenze uzyskuje certyfikat IEC 62443-4-1: TÜV Rheinland potwierdza cyberbezpieczny proces rozwoju

Autonomiczna intralogistyka – elastyczność, bezpieczeństwo, efektywność

Wymagania w zakresie wydajności i ciągłości procesów sprawiają, że przedsiębiorcy coraz chętniej inwestują w automatyzację intralogistyki. Dynamicznie rozwijającym się obszarem są autonomiczne roboty mobilne (AGV/AMR), które realizują zadania transportowe w sposób skalowalny, bezpieczny i dostosowany do zmiennych warunków środowiska produkcyjnego i magazynowego.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów