Battery Ventures kupuje steute

| Gospodarka Aktualności

Battery Ventures - firma inwestycyjna skupiona na technologii - kupuje steute Technologies, niemieckiego producenta przełączników, czujników i innych produktów do zastosowań w automatyce i bezpieczeństwie. Warunki transakcji nie zostały ujawnione. Właściciel steute, Stefan Schmersal, pozostanie w zarządzie firmy. Na swoich stanowiskach pozostaną również jej dyrektorzy zarządzający - Marc Stanesby i Christof Gerhardy.

Battery Ventures kupuje steute

Rodzinna firma steute została założona w 1961 roku. Ma siedzibę w Löhne w Niemczech i zatrudnia około 450 osób. Steute ma trzy oddziały: Controltec, Leantec i Meditec. Linia produktów obejmuje przemysłowe wyłączniki bezpieczeństwa i urządzenia medyczne do wyposażenia sal operacyjnych. Specjalizuje się w czujnikach i urządzeniach przełączających do użytku w środowiskach, które muszą wytrzymać warunki wybuchowe lub korozyjne, a także ekstremalne temperatury. Dostarcza również technologie połączeń bezprzewodowych do zastosowań w automatyce. W technologii bezprzewodowej na rynkach końcowych firma steute stała się liderem.

- Wiodąca pozycja technologiczna firmy i ścisła współpraca z klientami napędzały działalność steute przez ostatnie lata. Wierzymy, że dzięki ciągłym inwestycjom ze strony Battery firma może rozwijać się jeszcze bardziej, zarówno organicznie, jak i poprzez ukierunkowane działania w zakresie fuzji i przejęć - mówi szef firmy Battery, Justin Rosner.

- Współpraca z Battery pozwala nam wykorzystać rozległe doświadczenie firmy i sieć biznesową na głównych rynkach, na których działamy. Przekazanie własności rodzinnej nigdy nie jest łatwe. Jestem jednak pewien, że Battery może pomóc nam w dalszym rozwoju, którego doświadczyliśmy przez ostatnie dziesięciolecia - mówi właściciel steute, Stefan Schmersal.

Battery Ventures założono w 1983 roku. Wspiera firmy na wszystkich etapach ich rozwoju i inwestuje na całym świecie poprzez placówki w USA, Wielkiej Brytanii i Izraelu. Ma prawie dwudziestoletnie doświadczenie na rynku sprzętu testującego, pomiarowego i kontrolnego. Jej poprzednie inwestycje obejmowały Process Sensing Technologies z siedzibą w Wielkiej Brytanii w 2017 r. i amerykańską firmę Industrial Safety Technologies w roku 2011.

źródło: Drives & Controls