Cyberbezpieczeństwo w branży lotniczej

Wartość globalnego rynku rozwiązań cyberbezpieczeństwa w branży lotniczej zwiększy się z 26 mld dolarów w 2022 r. do 59 mld dolarów w roku 2032, co oznaczać będzie stabilny średni coroczny wzrost o 8%, prognozuje Allied Market Research. Napędzać go będą: wzrost zagrożeń cyberatakami, cyfryzacja sektora lotniczego i wdrażanie w nim nowych technologii, m.in. usług w chmurze, eskalacja napięć geopolitycznych oraz zaostrzanie przepisów w zakresie cyberbezpieczeństwa w tej branży.

Posłuchaj
00:00

Głównymi czynnikami hamującymi będą z kolei duże koszty początkowe ze względu na skomplikowany charakter systemów lotniczych. Najszybciej będzie rosło zapotrzebowanie na rozwiązania dotyczące cyberbezpieczeństwa w chmurze oraz dla dronów.

Powiązane treści
Urządzenia USB głównym cyberzagrożeniem dla systemów OT
Ochrona przed cyberatakami
Nowy raport Delinea: cyberataki wspierane przez AI będą coraz trudniejsze do wykrycia
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie, aparatura nn
Enea buduje magazyn energii
Roboty
Materiały eksploatacyjne do spawania
Roboty
Współpraca ludzi i robotów - czy to dobry kierunek?
Aktualności
Sprzęt do prac leśnych
Pomiary
Nowy prezes Mitutoyo Europe i nowy plan rozwoju
Aktualności
Rynek technologii kucia metali

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów