Rośnie popyt na roboty do aplikacji malowania

Integracja zaawansowanych technologii, głównie systemów wizyjnych oraz sztucznej inteligencji, sprzyja rozwojowi rynku robotów malarskich. W efekcie, wg Markets and Markets, wartość ich globalnego rynku zwiększy się z 3 mld dolarów w 2024 roku do prawie 6 mld dolarów w 2029, co oznaczać będzie znaczący średni wzrost o 13% co roku.

Posłuchaj
00:00

Najpopularniejsze w tym zastosowaniu będą roboty montowane na szynach i roboty współpracujące, zwłaszcza w produkcji na małą skalę. Najszybciej zaś będzie rósł popyt na roboty malarskie o udźwigu do 10 kg, wykorzystywane do nakładania farb na przedmioty małe i średnie, oraz roboty o zasięgu 1-2 m, które sprawdzają się w malowaniu przedmiotów dużych, jak karoserie, drzwi czy maski samochodów.

Preferowaną metodą aplikacji będzie rozpylanie gwarantujące wysoką jakość wykończenia powierzchni, zaś popyt na roboty malarskie najszybciej będzie rósł w branży meblarskiej.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Roboty
Pierwszy ośrodek szkoleniowy dla humanoidalnych robotów otwarty w Chinach
Aktualności
Rynek turbin wiatrowych
Bezpieczeństwo
QNX wprowadza platformę bezpieczeństwa funkcjonalnego integrującą systemy bezpieczeństwa i obciążenia AI
Komunikacja
Sieć rzeczy i komputerów nigdy się nie zatrzymuje
Roboty
Roboty wojskowe
Zasilanie, aparatura nn
Magazyn energii PGE

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów