Innowacje, technologie i maszyny na targach ITM INDUSTRY EUROPE

Nowe inicjatywy i kontynuacja sprawdzonych projektów nakreślają kierunek targom ITM INDUSTRY EUROPE 2025. Najbliższa edycja odbędzie się 3-6 czerwca 2025 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Skupi się na interaktywnych prezentacjach oraz praktycznych szkoleniach, oferując przestrzenie dla maszyn, technologii i rozwiązań dostosowanych do specyfiki różnych branż.

Posłuchaj
00:00

Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z innowacjami w obszarze automatyzacji, cyfryzacji oraz zrównoważonego rozwoju, co czyni wydarzenie idealnym miejscem do odkrywania przyszłości kluczowych dla polskiej gospodarki gałęzi przemysłu. Cenioną wartością dla zwiedzających targi są salony tematyczne i specjalne strefy.

ITM INDUSTRY EUROPE to strategiczne miejsce spotkań, gdzie liderzy przemysłu maszynowego wymieniają się doświadczeniami i prezentują nowatorskie technologie. Na wydarzenie składa się nie tylko imponująca ekspozycja wystawiennicza, ale także liczne konferencje, debaty i pokazy. Ubiegłoroczne targi odwiedziło 14 726 profesjonalistów, którzy mieli okazję zapoznać się z ofertą ponad siedmiuset wystawców. W tym roku zapowiada się jeszcze bardziej imponująca edycja imprezy.

ITM INDUSTRY EUROPE 2025

Termin: 3-6 czerwca 2025 r. (wtorek-piątek)
Godziny otwarcia ekspozycji: 9.00-16.00 (ostatniego dnia do 15.00)
Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14, 60-734 Poznań
Strona targów: www.itm-europe.pl

Kluczowe branże i strefy tematyczne

Targi ITM INDUSTRY EUROPE stanowią od lat nieocenione źródło wiedzy i inspiracji, które pomagają firmom w transformacji cyfrowej oraz w adaptacji do wymagań nowoczesnego przemysłu. Co jednak istotne – można tu zobaczyć nie tylko ofertę skierowaną do dużych przedsiębiorstw, ale także rozwiązania dla średnich i małych firm.

- W trzech największych pawilonach targów ITM powierzchnia wystawiennicza jest już od dawna zaplanowana. W "piątce" będzie można zobaczyć rozwiązania z zakresu obróbki metali, a także lasery i ofertę dla branży odlewniczej w ramach nowej odsłony Salonu Odlewnictwa FOCAST. Z kolei w pawilonach 3 i 3A swoje produkty będą prezentować wystawcy specjalizujący się w obróbce skrawaniem i narzędziami dla przemysłu. W pawilonie 4 szykujemy zaś dużą ekspozycję z zakresu Automatyki i robotyki - mówi Anna Lemańska-Kramer, dyrektor targów ITM.

Łącznie ekspozycja bloku targów ITM INDUSTRY EUROPE, MODERNLOG i SUBCONTRACTING, Salonu Odlewnictwa FOCAST oraz nowej inicjatywy-Europejskich Targów Nauki będzie zlokalizowana w dziesięciu pawilonach. Znajdą się w nich prezentacje dokonań najbardziej kluczowych branż w przemyśle, a także takie strefy tematyczne, jak Fabryka Przyszłości, Strefa Bezpieczeństwa, Pneumat Game, Strefa Robotów Współpracujących i Strefa Demobusów.

W ramach Fabryki Przyszłości jej pomysłodawca – firma DBR77 – przygotowuje program wystąpień eksperckich, które skupią się wokół czterech najważniejszych obszarów, filarów nowoczesnej fabryki.

Fabryki przyszłości – kiedy wizja staje się rzeczywistością

Pierwszego dnia targów w Fabryce Przyszłości ekspertka marketingu B2B Agnieszka Wnuk oraz zespoły firmy DBR77, targów ITM INDUSTRY EUROPE i firmy Schmalz połączą siły w przygotowaniu konferencji „Kobiety Fabryki Przyszłości – różnorodność i kompetencje”. Liderki, które na co dzień realnie wpływają na rozwój branży przemysłowej, porozmawiają o tym, jak różnorodność zespołów, nowe kompetencje i odważne podejście kobiet kształtują przyszłość przemysłu.

Drugiego dnia w tej przestrzeni odbędzie się panel „Zarządzanie Fabryką Przyszłości – ze sztuczną inteligencją w tle”. Z kolei trzeci dzień poświęcony będzie „Procesom produkcyjnym Fabryki Przyszłości – ze szczególnym uwzględnieniem automatyzacji i robotyzacji”.

W Fabryce Przyszłości nie zabraknie ekspozycji praktycznych rozwiązań – cyfrowego bliźniaka, marketplace’u, technologii AR/VR oraz strefy networkingowej.

Strefa bezpieczeństwa, demobusy, roboty współpracujące i… sportowa rywalizacja!

Troska o bezpieczeństwo i higienę pracy, która powinna być sprawą priorytetową zarówno w dużych fabrykach, jak i mniejszych zakładach produkcyjnych, mocno wybrzmi podczas tegorocznej edycji targów w Strefie Bezpieczeństwa.

W praktyce będzie można tu doświadczyć sytuacji awaryjnej i sprawdzić, na co należy zwracać uwagę, projektując lub instalując automatykę w zakładzie czy magazynie, by takich zdarzeń uniknąć. Partnerzy Strefy zademonstrują przemyślany i skuteczny sposób zabezpieczania maszyn przed ludźmi oraz ludzi przed zagrożeniami ze strony maszyn. Przeprowadzą w trakcie całych targów „crash testy”, specjalne testy uderzeniowe.

Nowością tegorocznej edycji będzie strefa demobusów. Korzystając z terminu targów i czerwcowej pogody, ekspozycja zostanie także zaaranżowana poza zabudowanymi halami, na świeżym powietrzu. To nietypowa forma kontaktu z potencjalnymi klientami i partnerami biznesowymi, pozwalająca na interaktywną prezentację maszyn, narzędzi oraz nowoczesnych systemów automatyzacji w warunkach zbliżonych do realnego środowiska pracy.

Dla entuzjastów automatyki powstaje Strefa Robotów Współpracujących. Nie zabraknie w niej pokazów cobotów czołowych marek, zwiększających wydajność i bezpieczeństwo pracy, tworzących bardziej zintegrowane i efektywne środowisko produkcyjne. Ponadto kolejny raz emocje rywalizacji i dawka rozrywki będą czekać na uczestników ITM INDUSTRY EUROPE w strefie Pneumat.GAME. To właśnie tam będzie można obserwować zmagania uczestników Turnieju Służb Utrzymania Ruchu. Podobnie jak w ubiegłym roku przygotowane przez firmę Pneumat wyzwania będą wymagały wiedzy, sprawności i umiejętności działania pod presją czasu.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie, aparatura nn
Jakość zasilania z perspektywy rynku
Bezpieczeństwo
Trendy w automatyzacji: bezpieczeństwo, AI i zrównoważony rozwój - to siły napędowe przyszłości
Pomiary
Rynek metrologii przemysłowej
Pomiary
Dräger Gas Detection Car
PLC, HMI, Oprogramowanie
AI w branży energetycznej
Przemysł 4.0
Trwają targi Warsaw Industry Automatica - warto odwiedzić!

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów