Firma Unilever rozbudowuje bydgoską fabrykę

W środę 21 maja, w fabryce Unilever miało miejsce uroczyste otwarcie w pełni zautomatyzowanego magazynu wysokiego składowania oraz uruchomienie dwóch nowych linii do produkcji dezodorantów w sztyfcie. Decyzja o inwestycji zapadła w 2021 roku, a jej wartość przekroczyła 150 mln zł.

Posłuchaj
00:00

Fabryka firmy Unilever w Bydgoszczy specjalizuje się w wytwarzaniu kosmetyków i produktów przeznaczonych do higieny osobistej. Artykuły z polskiej fabryki można znaleźć w całej Europie, a także w innych regionach świata. Ponad 90% produkcji trafia na eksport. Największymi rynkami zbytu dla dezodorantów w sztyfcie, produkowanych na dwóch nowych liniach produkcyjnych, są Wielka Brytania, Włochy oraz Niemcy.

Zbudowanie nowych linii produkcyjnych wymagało zainstalowania 5 km rurociągów, 30 km kabli oraz zużycia 150 ton stali i 600 m³ betonu.

Aby modernizacja części produkcyjnej mogła być zrealizowana, konieczna była również budowa w pełni zautomatyzowanego magazynu wysokiego składowania. Nowy obiekt w fabryce oferuje 9500 miejsc paletowych, a jego konstrukcja jest samonośna – ściany i dach są zamocowane bezpośrednio do systemu regałów. Pracują w nim cztery 32-metrowe układnice oraz autonomiczne wózki, które transportują surowce i wyroby gotowe. Całość zarządzana jest przez system, który zapewnia maksymalną efektywność i precyzję operacyjną. Do budowy magazynu wykorzystano 3500 m³ betonu oraz ponad 1050 ton stali, przeznaczonej na konstrukcję budynków, system regałowy i technologię transportu palet.

- Dzięki inwestycji jesteśmy w stanie o wiele efektywniej planować pracę magazynu. Zredukowaliśmy czas załadunku pojedynczego transportu z 3 godzin do zaledwie godziny. Jednocześnie zapotrzebowanie na rampy spadło z 4-5 do 2, a liczbę potrzebnych wózków widłowych ograniczyliśmy o połowę - mówi Dorota Maskiewicz, dyrektor fabryki Unilever w Bydgoszczy.

Fabryka Unilever w Bydgoszczy wyróżnia się kompleksowością procesów produkcyjnych, obejmującą liczne formaty opakowań, typy etykiet oraz szerokie portfolio produktów. Elastyczność operacyjna czyni ją jedną z najbardziej wszechstronnych i unikatowych fabryk Unilever na świecie.

Źródło: Unilever

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
Cyfryzacja w projektowaniu i prefabrykacji szaf sterowniczych - II edycja konferencji Smart Engineering and Production
Pomiary
Matrix 220 XAI - Ultimate DPM z najszybszą automatyczną konfiguracją w historii
Aktualności
Światowy rynek sprężarek śrubowych
Przemysł 4.0
Innowacje, technologie i maszyny na targach ITM INDUSTRY EUROPE
Zasilanie, aparatura nn
Jakość zasilania z perspektywy rynku
Bezpieczeństwo
Trendy w automatyzacji: bezpieczeństwo, AI i zrównoważony rozwój - to siły napędowe przyszłości
Powiązane treści
Unilever wdrożył w Katowicach coboty

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów