III Seminarium Green Economy™

- | Seminarium | Toruń | Hotel „Osada Karbówko”, 87-408 Ciechocin, Elgiszewo 37

III SEMINARIUM GREEN ECONOMY™ "SYSTEMY STEROWANIA i TECHNIKA NAPĘDOWA W WENTYLACJI"

III Seminarium Green Economy™

Projekt Green Economy™

Wszystkie produkty przechodzą cykl  życia składający się z poszczególnych etapów tj. od wykorzystania surowców i zasobów naturalnych, poprzez produkcję, pakowanie, transport, użytkowanie, recykling do ostatecznego unieszkodliwiania tych produktów. Każdy z tych etapów ma wpływ na środowisko naturalne. Więcej niż 80% wpływu na środowisko mają decyzję podejmowane już na etapie projektowania produktów a ponad 10% wpływu na środowisko ma właściwe jego użytkowanie. W celu poprawy efektywności energetycznej oraz zmniejszenia oddziaływania na środowisko produktów, w tym urządzeń do użytku domowego oraz stosowanych w sektorach usług i przemysłu zostały opracowane Dyrektywy UE Nowego Podejścia. Od 20 kwietnia 2016 roku obowiązuje pakiet Dyrektyw UE, bardzo istotny dla producentów wyrobów przemysłowych. Wprowadzone zostały zmiany w regułach i warunkach umieszczania oznakowania CE, zmieniona została Dyrektywa niskonapięciowa (LVD) oraz Dyrektywa kompatybilności elektromagnetycznej (EMC).

Efektywność energetyczna z własnych obserwacji rynku polskiego przypomina potwora z Loch Ness – każdy o nim słyszał i wszyscy o nim mówią, ale nikt go nie widział. Inwestorzy, nadal często ignorują energooszczędne rozwiązania, które w początkowej fazie inwestycji są rozwiązaniem droższym. Potencjał ekonomiczny w zakresie poprawy efektywności użytkowania energii elektrycznej w gospodarce polskiej jest znaczący i raczej słabo wykorzystany nie tylko ze względu na szereg istniejących barier wynikających z użytych technologii, ale także z braku wiedzy potrzebnej do optymalnego doboru układów napędowych.

Przedsiębiorstwo HF Inverter Polska dysponując doświadczoną kadrą inżynierską stworzyło autorski projekt Green Economy™. Głównym założeniem tego projektu jest propagowanie wiedzy z zakresu optymalnego doboru napędów pod potrzeby klientów oraz stałe poszerzanie oferty własnej o napędy efektywne energetycznie. Grupą docelowa dla tego projektu są inwestorzy, projektanci i  konstruktorzy, służby utrzymania ruchu i szeroka grupa użytkowników napędów. Realizacja tego ambitnego projektu przebiega w sposób ciągły, poszerzając swoją grupę docelową również o uczniów szkół technicznych i studentów.