Rodzina Web-paneli Saia-Burgess wciąż się rozwija

| Prezentacje firmowe Artykuły

Pierwsze panele z przeglądarką internetową szwajcarska firma Saia-Burgess wprowadziła do oferty pod koniec 2006 roku. Od tego czasu klienci zakupili ponad 5000 sztuk tych urządzeń. Tak duże zainteresowanie z jednej strony potwierdza jakość i funkcjonalność, a z drugiej zobowiązuje producenta do ciągłej pracy nad rozwojem tej rodziny produktów.

Rodzina Web-paneli Saia-Burgess wciąż się rozwija

Zastosowanie technologii web z przeglądarką internetową Saia Micro-Browser umożliwiło łatwe i szybkie projektowanie aplikacji. Użytkownik może łatwo stworzyć własny projekt, bez znajomości języka Java czy HTML, wykorzystując intuicyjne, graficzne środowisko projektowe Web-Editor (standardowy moduł pakietu PG5 Controls Suite, narzędzia programowego sterowników Saia PCD i PCS). Raz zaprojektowana aplikacja może być wizualizowana bez jakichkolwiek modyfikacji na wszystkich Web-panelach, komputerach PC z systemem Windows czy PDA.

Pierwsze Web-panele oferowane przez Saia-Burgess zawierały matryce STN o przekątnej 5,7’’ i rozdzielczości QVGA. Później oferta została rozszerzona o panele 3,5’’ z matrycą TFT. Kolejnym etapem było wprowadzenie do sprzedaży terminali VGA z matrycą TFT o przekątnych 5,7’’ i 10,4’’ pod koniec 2008 roku. Unowocześnienie to nie oznacza jedynie zwiększenia przekątnej ekranu, rozdzielczości i polepszenia jakości obrazu, ale także rozszerzenie funkcjonalności samego terminalu. W rezultacie powstały wszechstronne urządzenia, znajdujące zastosowanie w nowych obszarach rynku automatyki.

WYŚWIETLACZE TFT O ROZDZIELCZOŚCI VGA Z EKRANEM DOTYKOWYM

Nowe Web-panele są wyposażone w wysokiej jakości wyświetlacze TFT LCD obsługujące ponad 65 tys. kolorów. Nawet małe wyświetlacze o przekątnej 5,7’’ oferują rozdzielczość VGA (480 × 640 pikseli). Zastosowana technologia umożliwia wyświetlanie i obsługę raz stworzonych stron internetowych zarówno na wyświetlaczach paneli (5,7’’ i 10,4’’), jak i ekranach komputerów PC bez konieczności wykonywania jakichkolwiek modyfikacji w projekcie. Zastosowanie matryc o większej rozdzielczości pozwala wyświetlać duże, skomplikowane elementy grafiki na małych i ekonomicznych terminalach. Przeźroczysta membrana ekranu dotykowego i technologia TFT LCD gwarantują doskonałą ostrość obrazu.

NOWA, WYDAJNIEJSZA PLATFORMA PRZYGOTOWANA NA DALSZY ROZWÓJ

Nowe terminale Saia zawierają mikroprocesor Coldfire, duże zasoby pamięci oraz nowy, potężny kontroler grafiki. Taki zestaw umożliwia obsługę wyświetlacza VGA, pozostawiając jednocześnie wystarczającą ilość zasobów, by w przyszłości obsługiwać większe wyświetlacze wysokiej rozdzielczości. Oprócz tego rezerwa zasobów sprzętowych jest wystarczająca do implementowania dodatkowych funkcjonalności, takich jak np. funkcje sterownika PLC czy protokoły komunikacyjne (MPI, Modbus itp.). Oznacza to również, że w przyszłości panele webowe firmy Saia-Burgess mogą pełnić rolę łącznika pomiędzy urządzeniami innych producentów i technologią web.

GNIAZDO NA KARTY SD

Panele Saia wyposażone są w 4MB wbudowanej pamięci Flash. Jeśli jest to ilość niewystarczająca, urządzenie można wyposażyć w gniazdo pamięci SD (PCD7.RD4-SD), które pomieści karty o pojemności do 512MB (dostępne w ofercie). Karty te mogą służyć do przechowywania:

  • czcionek Unicode; w ten sposób dowolna ilość niezbędnych czcionek może być przechowywana w panelu; czcionki mogą być wymieniane w trakcie pracy,
  • stron internetowych; dzięki temu nawet bardzo rozbudowane projekty stron internetowych mogą być tworzone dla sterowników PCD z relatywnie małą pamięcią; skraca to również czas ładowania się stron.

Dodatkowo, karty SD mogą być wykorzystywane jako backup dla aplikacji i konfiguracji paneli. Podczas wymiany panelu na inny, kartę pamięci z zapisaną konfiguracją można w prosty sposób przełożyć do nowego, dzięki czemu natychmiast nadaje się on do użytku bez konieczności stosowania narzędzi konfiguracyjnych.

ROZBUDOWANY I UNOWOCZEŚNIONY SETUP

Menu setup zostało zaprojektowane od nowa, czego rezultatem jest bardziej nowoczesny i przyjazny dla użytkownika interfejs. Ponadto można wywołać je w każdej chwili poprzez wykonanie odpowiedniej sekwencji dotknięć ekranu bez konieczności restartowania panelu. Dodatkowo zaimplementowano funkcję pobierania oprogramowania firmware z określonej lokalizacji poprzez sieć.

WSZECHSTRONNA RODZINA PANELI NIE TYLKO DLA PRZEMYSŁU

Szeroka rodzina paneli web firmy Saia-Burgess gwarantuje znalezienie odpowiedniego rozwiązania stosownie do wszystkich wymagań użytkownika: wielkości wyświetlacza, rodzaju podświetlenia, rozdzielczości, zasobów pamięci, funkcjonalności, sposobu montażu i kosztów. W ofercie znajdują się urządzenia z matrycą dotykową oraz ze zintegrowaną klawiaturą. Stanowią one doskonałe rozwiązanie dla systemów pracujących w trudnych warunkach, gdzie matryca może ulec uszkodzeniu. Zastosowanie klawiatury umożliwia użytkownikowi dokonywanie zmian ustawień bez zasłaniania dłonią ekranu.

Panele Saia PCD znajdują szerokie pole zastosowań zarówno w automatyce związanej z infrastrukturą, jak i w aplikacjach do sterowania i obsługi maszyn (specjalne, przenośne panele, dedykowane zastosowaniom w przemyśle związanym z produkcją maszynową).

Dzięki eleganckiemu wzornictwu i zestawom do montażu równie dobrze prezentują się zabudowane na szafie sterującej, jak również w biurze czy apartamencie. Panele produkowane są też w wersjach przygotowywanych na specjalne zamówienia klientów.

 

Sabur Sp. z o.o.

ul. Puławska 303

Warszawa

tel. 022 549 43 53

sabur@sabur.com.pl

www.sabur.com.pl