Rodzina terminali webowych Saia-Burgess nadal się rozwija

| Prezentacje firmowe Artykuły

Pierwsze panele z przeglądarką internetową szwajcarska firma Saia-Burgess wprowadziła do oferty pod koniec 2006 roku. Duże zainteresowanie klientów potwierdziło jakość i funkcjonalność oraz zobowiązało producenta do ciągłej pracy nad rozwojem tej rodziny produktów.

Rodzina terminali webowych Saia-Burgess nadal się rozwija

Zastosowanie technologii webowej z przeglądarką internetową Saia Micro-Browser umożliwiło łatwe i szybkie projektowanie aplikacji. Użytkownik może bez trudu stworzyć własny projekt bez znajomości języka Java czy HTML, wykorzystując intuicyjne, w pełni graficzne środowisko projektowe Web-Editor (standardowy moduł pakietu PG5 Controls Suite, narzędzia programowania sterowników Saia PCD i PCS). Raz zaprojektowana aplikacja może być bez jakichkolwiek modyfikacji wizualizowana na wszystkich webpanelach, komputerach PC z systemem Windows, PDA i telefonach komórkowych.

Pierwsze webpanele, jakie oferowała Saia, to modele o przekątnej 5,7” z wyświetlaczem o rozdzielczości QVGA i matrycą STN. Później oferta została rozszerzona o panele 3,5” z matrycą TFT. Kolejnym etapem rozwoju było wprowadzenie do sprzedaży pod koniec 2008 roku terminali TFT o przekątnych 5,7” i 10,4”, zapewniających rozdzielczość VGA. Unowocześnienie to nie oznacza wyłącznie zwiększenia przekątnej ekranu, rozdzielczości i polepszenia jakości obrazu, ale także rozszerzenie funkcjonalności samego terminalu. W rezultacie powstały wysoce skalowalne urządzenia, znajdujące zastosowanie w nowych obszarach automatyki.

WYŚWIETLACZE TFT O ROZDZIELCZOŚCI VGA Z EKRANEM DOTYKOWYM

Webpanele wyposażone w wysokiej jakości wyświetlacze LCD TFT obsługują ponad 65 tys. kolorów. Nawet małe wyświetlacze o przekątnej 5,7” oferują rozdzielczość VGA (640 × 480 pikseli). Zastosowana technologia umożliwia wyświetlanie i obsługę raz stworzonych stron internetowych zarówno na wyświetlaczach paneli, jak i komputerów osobistych bez konieczności wykonywania jakichkolwiek modyfikacji w projekcie. Zastosowanie matryc o większej rozdzielczości pozwala wyświetlać duże, skomplikowane grafiki na małych i ekonomicznych terminalach. Przeźroczysta membrana ekranu dotykowego i technologia LCD TFT gwarantują doskonałą ostrość obrazu.

NOWA, WYDAJNIEJSZA PLATFORMA PRZYGOTOWANA NA DALSZY ROZWÓJ

Platforma sprzętowa nowych terminali Saia bazuje na mikroprocesorze Coldfire, dużych zasobach pamięci oraz nowym, wydajnym kontrolerze grafiki. Taki zestaw umożliwia obsługę wyświetlaczy VGA/TFT, pozostawiając jednocześnie wystarczającą ilość zasobów, aby w przyszłości obsługiwać większe wyświetlacze wysokiej rozdzielczości. Oprócz tego rezerwa zasobów sprzętowych jest wystarczająca do implementacji dodatkowych funkcjonalności, takich jak: funkcje sterownika PLC czy protokoły komunikacyjne (MPI, Modbus itp.).

GNIAZDO NA KARTY SD

Panele Saia są wyposażone w 4MB wbudowanej pamięci Flash. Jeśli jest to ilość niewystarczająca, urządzenia te można wyposażyć w gniazdo pamięci Flash (PCD7.RD4-SD) dla kart pamięci SD o pojemności do 512MB. Karty te mogą służyć do przechowywania:

  • czcionek U nicode (dzięki temu dowolna liczba niezbędnych czcionek może być przechowywana w panelu, a ponadto mogą być one wymieniane w trakcie pracy),
  • stron internetowych (dzięki temu nawet bardzo rozbudowane projekty stron WWW mogą być tworzone dla sterowników PCD z relatywnie małą pamięcią, a ponadto skraca się czas ładowania stron).

Dodatkowo karty SD mogą być wykorzystywane jako backup do aplikacji i konfiguracji paneli webowych. Podczas wymiany panelu na inny, kartę pamięci z zapisaną konfiguracją można w prosty sposób przełożyć do nowego, dzięki czemu natychmiast nadaje się on do użytku bez konieczności stosowania narzędzi konfiguracyjnych.

ROZBUDOWANY I UNOWOCZEŚNIONY SETUP

Menu setup zostało zaprojektowane od nowa, czego rezultatem jest bardziej nowoczesny i przyjazny dla użytkownika interfejs. Ponadto, można je wywołać w każdej chwili poprzez wykonanie odpowiedniej sekwencji dotknięć ekranu bez konieczności restartowania panelu. Zaimplementowano funkcję ściągania oprogramowania firmware z określonej lokalizacji poprzez sieć Ethernet.

NOWE TERMINALE Z TECHNOLOGIĄ HAPTIC TOUCH

Firma Saia-Burgess jako pierwsza na rynku wprowadza do sprzedaży panele przemysłowe z technologią Haptic Touch. Nowy webpanel z wyświetlaczem LCD TFT o przekątnej 5,7” jest wyposażony w specjalny, reagujący na dotyk ekran wytwarzający wibracje. Za pomocą specjalnej piezoelektrycznej warstwy wyświetlacza użytkownik otrzymuje informację zwrotną nie tylko w postaci obrazu i dźwięku, ale również w postaci drgań. Rodzaj reakcji można zdefiniować na etapie tworzenia aplikacji wizualizacyjno- sterującej. Dzięki reakcji zwrotnej urządzenia, użytkownik wie dokładnie, jaki przycisk wcisnął i jest mu wygodniej obsługiwać panel, gdy warunki pracy wymagają noszenia rękawiczek. Ma również ułatwioną pracę wtedy, gdy podczas pracy z panelem musi patrzeć w innym kierunku, np. kontrolując pracę suwnicy.

WSZECHSTRONNA RODZINA PANELI NIE TYLKO DLA PRZEMYSŁU

Szeroka rodzina paneli webowych firmy Saia-Burgess gwarantuje znalezienie odpowiedniego rozwiązania do wszystkich wymagań użytkownika: wielkości wyświetlacza, rodzaju podświetlenia, rozdzielczości, zasobów pamięci, funkcjonalności, sposobu montażu i kosztów. W ofercie znajdują się urządzenia z matrycą dotykową i zintegrowaną klawiaturą. Stanowią one doskonałe rozwiązanie dla systemów pracujących w trudnych warunkach, w których matryca może ulec uszkodzeniu. Zastosowanie klawiatury umożliwia użytkownikowi dokonywanie zmian ustawień bez zasłaniania dłonią ekranu.

Panele Saia PCD znajdują zastosowanie zarówno w automatyce związanej z infrastrukturą, jak i w aplikacjach sterowania i obsługi maszyn. Dzięki eleganckiemu wzornictwu i zestawom do montażu (powierzchniowego i naściennego) równie dobrze prezentują się zabudowane na szafie sterującej, jak też w biurze czy apartamencie. Produkowane są też wersje dostosowane do specyfikacji klientów.

www.sabur.com.pl

Zapraszamy na targi Automaticon 2010
Warszawa, 23‒26 marca
hala 1, stoisko A2/B1