Seria urządzeń PAC firmy Adlink w ofercie Guru Control Systems

| Prezentacje firmowe Artykuły

Adlink Technology to firma znana z doskonałych kart kontrolno-pomiarowych i służących do akwizycji danych opartych o magistrale ISA, PCI, PCIe, cPCI oraz PXI. Ważnym segmentem jej oferty są też wytrzymałe przemysłowe komputery do zabudowy oparte o architekturę PC. Ostatnio firma wprowadziła do sprzedaży swoje pierwsze kontrolery programowalne PAC (Programmable Automation Controller) z serii PACwiz, umożliwiające tworzenie aplikacji zgodnych ze standardem IEC 61131-3. Seria ta zapewnia projektantom aplikacji platformę łączącą wydajność i wygodę projektowania PAC z pełną kompatybilnością ze składnią IEC 61131-3, łącznie z pięcioma standardami języków programowania sterowników PLC.

Seria urządzeń PAC firmy Adlink w ofercie Guru Control Systems

 

Seria PACwiz umożliwia rozproszone sterowanie przez pojedynczą platformę w sposób zdeterminowany czasowo silnikami (do 64 osi serwo) oraz maksymalnie 2016 punktami wejść-wyjść cyfrowych lub 558 punkami wejść-wyjść analogowych. Pozwala to nie tylko na konfigurację całego profilu ruchu i topologii wejść-wyjść na podstawie wymagań aplikacji, a także na elastyczną konfigurację okablowania, co upraszcza i obniża koszty okablowania między modułami o około 20% dzięki zastosowaniu standardowych przewodów Ethernet. Program sterujący można opracować korzystając z IDE działającego w systemie operacyjnym Microsoft Windows XP lub tworząc ekran HMI w projekcie PLC przed przesłaniem go do systemu PACwiz.

OFEROWANE SYSTEMY

W omawianej serii możemy wyróżnić dwa systemy: otwarty PACwiz-MXC i zamknięty PACwiz- DPAC. System PACwiz-MXC opracowany został na bazie rozszerzalnej platformy bezwentylatorowej zawierającej procesor Intel Atom N270 1,6 GHz oraz złącza PCI i PCIe. Jest on przeznaczony do pracy jako sterownik I/O zintegrowany z wejściem/wyjściem i rozproszonymi modułami sterowania ruchem (HSL lub Motionnet), pozwalając na elastyczne dodawanie innych modułów takich jak na przykład moduły akwizycji obrazu.

Podstawą systemu PACwiz-DPAC jest kompaktowy bezwentylatorowy rozproszony PAC z wbudowanym rozwiązaniem rozproszonego sterowania ruchem i wejściem-wyjściem przy użyciu magistral Motionnet i HSL. Sterownik PLC składa się z CoDeSys SP RTE firmy 3S i interfejsu opracowanego przed firmę Adlink. Jest to platforma czasu rzeczywistego pozwalająca na pracę zadań IEC 61131-3 z czasem cyklu mniejszym niż 1 ms w systemie operacyjnym Windows XP.

PACwiz PLC steruje bezpośrednio odpowiednim sprzętem bez angażowania zasobów systemu Windows. Dzięki temu linie wejść-wyjść i serwo działają normalnie nawet w przypadku awarii systemu Windows (na przykład przy wyświetlaniu niebieskiego ekranu BSoD). Sterownik PLC umożliwia także automatyczne uruchamianie i pracę. Innymi słowy może zostać tak skonfigurowany, że automatycznie wystartuje, załaduje domyślny program i uruchomi go po załadowaniu platformy PACwiz.

OPROGRAMOWANIE NARZĘDZIOWE

Wykorzystywane środowisko programistyczne to IDE CoDeSys firmy 3S z odpowiednimi modułami firmy Adlink. Zawiera ono edytor programisty, kompilator i narzędzia diagnostyczne. Edytor ma przyjazny interfejs i właściwości dopasowane do każdego z używanych języków programowania. Funkcje automatycznego deklarowania i formatowania, kolorowania składni oraz pomocy przy wprowadzaniu zmniejszają możliwość wystąpienia błędów typograficznych i przyspieszają opracowanie aplikacji.

Doskonały wbudowany kompilator generuje szybki kod i obsługuje zarówno wszystkie typu danych IEC 61131-3 jak też niestandardowe typy, takie jak wskaźniki do typów zdefiniowanych przez użytkownika, co zwiększa elastyczność programowania. Przy uruchamianiu programu pomocą służą takie funkcje, jak wymuszanie zmiennych, pułapki i praca krokowa.

Funkcja zmiany on-line pozwala na zachowanie pracy sterownika PACwiz PLC przy ładowaniu do niego zmodyfikowanego programu. Po zainstalowaniu opracowanych przez firmę Adlink modułów i bibliotek PACwiz Platform TSP można dodać obsługiwane moduły w konfiguracji PLC środowiska IDE, przypisać im tagi w konfiguracji i polecenia sprzętowe w programie. Dzięki koncentrowaniu się na procedurach działania, a nie na sterowaniu sprzętem, można uzyskać szybsze opracowanie aplikacji.

WIĘCEJ INFORMACJI

Wszystkie prezentowane modele sterowników PAC a także pozostałe produkty firmy Adlink są dostępne u polskiego wyłącznego dystrybutora – w firmie Guru Control Systems. Celem zapoznania się ze szczegółami technicznymi, opisami, cenami – zapraszamy do internetowej platformy informacyjno-handlowej www.kamlab.pl

Guru Control Systems
www.guru.com.pl