VIPA – szybki rozwój na przestrzeni 25 lat!

| Prezentacje firmowe Artykuły

Aby być poważnym partnerem w segmencie systemów sterowania trzeba mieć w ofercie produkt którego cechuje: niezawodność, elastyczność pod kątem komunikacyjnym oraz sprzętowym, przyjazne - a najlepiej znane użytkownikom oprogramowanie, atrakcyjna cena i, co bardzo ważne, odpowiednie wsparcie techniczne. Firma VIPA, będąc producentem komponentów automatyki, ciągle ulepsza i usprawnia wszystkie te elementy nie zapominając oczywiście o odpowiednich relacjach z klientami.

VIPA – szybki rozwój na przestrzeni 25 lat!

Przełomem w rozwoju firmy było wprowadzenie w 1996 roku modułowego systemu 200V, który zapoczątkował rozwój kolejnych bardzo popularnych obecnie na rynku serii 100V oraz 300S. Rozwój technologii procesorowej w firmie VIPA zaowocował wdrożeniem innowacyjnego systemu SPEED7- High-Speed-PLC, czyli najszybszej platformy sterownikowej PLC na rynku, zyskując uznanie w oczach wielu ekspertów. Technologia SPEED7 została uhonorowana wieloma nagrodami -m.in. Innovation Prize w roku 2007, a VIPA w 2010 została zaliczona do grona 100 najbardziej innowacyjnych niemieckich firm.

SLIO - rewolucja na rynku systemów rozproszonych

Systemy rozproszone stają się coraz częściej znaczącym produktem w ofercie wielu firm produkujących sterowniki PLC. Najnowszym produktem VIPA jest SLIO, czyli SLice Input / Output. Łączy on wysoką funkcjonalność ze "sprytną", kompaktową konstrukcją mechaniczną.

Budowa segmentu z "plasterków" umożliwia dokładne dopasowanie do potrzeb aplikacji. Dokładny podział i czytelność statusu kanałów elektronicznych modułów zapewniona jest przez zintegrowane diody LED i paski nazwy z przodu. Magistrala wewnętrzna o wydajności do 48 Mb/ s zapewnia maksymalną niezawodność i sprawne przekazywanie danych w tym samym czasie.

Przykład wykorzystania

Korzyści zastosowania takiego systemu możemy prześledzić na przykładzie zamieszczonym na rysunku. Czujnik sprawdzający początek etykiety w połączeniu z sygnałem z enkodera umożliwia wyznaczenia prędkości taśmy, a następnie precyzyjne wyznaczenie czasu cięcia. Finalna dokładność, którą otrzymujemy na końcu przy prędkości taśmy 5 m/s wygląda następująco tak, jak przedstawiono to w tabeli.

Rozwój działalności VIPA

VIPA GmbH w roku 2010 obchodzi 25 lecie swojej działalności. Założona w kwietniu 1985 roku firma w całym okresie swojego funkcjonowania stawia na intensywny rozwój. Początkowo jako producent modułów kompatybilnych dla rynkowego potentata, krok po kroku poszerzając swoją ofertę, firma osiągnęła status kompleksowego dostawcy innowacyjnych i niezależnych systemów sterowania PLC. W związku ze znaczącym wzrostem zainteresowania rozwiązaniami firmy VIPA od czerwca bieżącego roku na terenie Polski działa dwóch bezpośrednich przedstawicieli.

Do dotychczasowego partnera, czyli firmy SDS- Automatyka z Wrocławia, dołączyła firma INT Technics z Tarnowa. Rozmieszczenie tych firm w dwóch częściach Polski w sposób naturalny pozwoli w przyszłości na bliższy, a co za tym idzie szybszy i lepszy kontakt z klientami. Obie firmy mają na celu rozwój marki VIPA w Polsce, jako producenta niezawodnych i nowoczesnych systemów sterujących.

SDS Automatyka Sp.J.
www.sds-automatyka.pl

INT Technics Sp. z o.o.
www.int-technics.pl