MyVision - błyskawiczne i intuicyjne tworzenie aplikacji wizualizacyjno-sterującej dla systemów automatyki budynkowej

| Prezentacje firmowe Artykuły

MyVision to potężne i łatwe w użyciu narzędzie, służące do tworzenia aplikacji wizualizacyjno-sterującej na panele Visualyser firmy ESA. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownika i wspomagającym prace projektowe kreatorom, pozwala na tworzenie rozbudowanych aplikacji w bardzo krótkim czasie.

MyVision - błyskawiczne i intuicyjne tworzenie aplikacji wizualizacyjno-sterującej dla systemów automatyki budynkowej

"Pełna kontrola" oferowana przez MyVision oznacza "całkowitą prostotę": zaawansowany, ale przyjazny dla użytkownika interfejs poprowadzi przez konfigurację projektu - wystarczy tylko kilka kliknięć myszką, by za pomocą dostępnych kreatorów i narzędzi stworzyć własny projekt wizualizacyjny. MyVision obsługuje ponad 100 różnych protokołów komunikacyjnych, w tym: Konnex, Lon, Modbus, OpenWEB B-Ticino, DMX i wiele innych (nawet jednocześnie). Umożliwia również import danych z oprogramowania i baz danych innych firm (w tym Konnex ETS).

Tworzenie projektu za pomocą MyVision jest dziecinnie proste. Implementowanie zmiennych odbywa się poprzez prostą funkcję "przeciągnij i upuść". Program zawiera własne biblioteki ikon graficznych, dzięki którym można od razu zarządzać oświetleniem, temperaturą w pomieszczeniach, drzwiami automatycznymi, otwieraniem/zamykaniem okien i wieloma innymi systemami automatyki budynkowej i domowej. MyVision nie tylko ułatwia prace związane z tworzeniem aplikacji, ale również usprawnia korzystanie z aplikacji wizualizacyjno-sterującej.

Nadzorowanie i sterowanie instalacjami domu czy budynku może się odbywać zdalnie poprzez zwykłą przeglądarkę stron www. Z MyVision nie ma już konieczności ręcznej konfiguracji sieci komunikacyjnej - program wykonuje całą pracę za użytkownika, tworząc nawet najbardziej skomplikowane konfiguracje z udziałem wielu terminali, urządzeń i protokołów komunikacyjnych. Ponadto za pomocą MyVision można zaplanować scenariusze działań zgodnie z tabelą czasową - np. dzienną lub tygodniową, uwzględniając również przerwy świąteczne. Zaplanowanie odpowiednich czynności, np. zmniejszenie temperatury w pomieszczeniach w biurowcu w okresach świątecznych, czy wyłączenie zbędnego oświetlenia, pozwala zredukować zużycie energii i osiągnąć wymierne ograniczenie kosztów.

VISUALYSER

Panele dotykowe Visualyser firmy ESA zapewniają natychmiastową i łatwą do zrozumienia wizualną reprezentację stanu poszczególnych systemów automatyki budynkowej i domowej w każdym z pomieszczeń, zarówno zamkniętych, jak i otwartych - takich jak ogród. To intuicyjne w obsłudze urządzenie wykorzystuje zaawansowaną technologię w celu tłumaczenia skomplikowanych procesów zachodzących każdego dnia w domu do postaci jasnych i przejrzystych komunikatów pojawiających się na wyświetlaczu panelu, ułatwiając użytkownikowi codzienną ich eksploatację, poprawiając bezpieczeństwo i komfort życia.

Panele Visualyser zostały stworzone z myślą o przekazaniu jak największej kontroli nad systemami HMS/BMS w ręce użytkownika. Poza walorami technicznymi ich estetyczne wzornictwo doskonale komponuje się z wystrojem wnętrz (recepcje, sale konferencyjne, apartamenty). Szeroki wybór kolorów, faktur i różnorodność typów obudów pozwala łączyć estetykę i nowoczesność. Funkcjonalność paneli umożliwia intuicyjne zarządzanie instalacjami: oświetleniem, żaluzjami, klimatyzacją, wentylacją, wideodomofonem czy systemami audio-wideo, poprawiając wygodę i jakość życia.

Sabur Sp.z o.o.
www.sabur.com.pl