Nowinki w świecie pomiarów firmy Introl

| Prezentacje firmowe Artykuły

Urządzenia marki Flexim to nowoczesne rozwiązania w zakresie bezinwazyjnego pomiaru przepływu gazów i cieczy. Seria Fluxus pozwala na pomiar cieczy o temperaturze do 550°C, pomiar "trudnych" gazów, takich jak gaz ziemny czy wodór, także w rurociągach stalowych i przy niskim ciśnieniu (nawet od 6 barów).

Nowinki w świecie pomiarów firmy Introl

PRZEPŁYWOMIERZE ULTRADŹWIĘKOWE

Specjalna konstrukcja i zastosowanie najnowszych technologii sprawiają, że przepływomierze Fluxus sprawdzają się także w układach, w których do tej pory nie było możliwości prowadzenia pomiarów bezinwazyjnych. Zarówno w wersji stacjonarnej, jak i przenośnej przepływomierze Fluxus pozwalają na szybki i dokładny pomiar przepływu niemal w każdym miejscu, niemal każdego medium, bez konieczności ingerencji w rurociąg.

SONDY RADAROWE POZIOMU DLA WOD-KAN

Sondy radarowe Vegapuls WL 61 są pierwszymi na świecie kompaktowymi sondami radarowymi. Dzięki rozwiązaniom zastosowanym w konstrukcji Vegapuls WL 61, możliwe stało się umieszczenie zarówno części nadawczej, jak i elektroniki w jednej szczelnej obudowie (IP68, 1 bar).

Dzięki dużej dokładności wynoszącej ±2mm, radar ten doskonale nadaje się do pomiaru przepływu cieczy w kanałach otwartych, a szczelna obudowa pozwala na działanie wszędzie tam, gdzie istnieje niebezpieczeństwo zalania. Sondy Vegapuls WL 61 zostały zadedykowane w szczególności gospodarce wodno-ściekowej. Dzięki swojej szczelnej obudowie i odporności na zalanie słupem wody o wysokości nawet do 10 metrów oraz bardzo atrakcyjnej cenie urządzenia są idealnym rozwiązaniem w monitorowaniu stanów rzek i zbiorników wodnych.

PRZEPŁYWOMIERZE ELEKTROMAGNETYCZNE

Główną zaletą przepływomierzy elektromagnetycznych Arkon jest niezależność pomiaru od ciśnienia, gęstości i lepkości medium. Przepływomierze charakteryzują się dużą dynamiką pomiaru oraz niezawodnością, a metoda pomiaru pozwala mierzyć ciecze o wysokiej koncentracji ciał stałych. Różne modele urządzeń Arkon można konfigurować wedle indywidualnych potrzeb dzięki alternatywnym modułom komunikacji - RS232, USB, RS485, Blue tooth, TCP/IP, GPRS, SMS.

Urządzenia Arkon dostępne są do pracy w rurociągach o średnicach od DN20 aż do DN1000 i mierzą z dokładnością nawet 0,2%. Dzięki swojej uniwersalności i niezawodności urządzenia marki Arkon mogą być stosowane na szeroką skalę, umożliwiając łatwe tworzenie inteligentnych, rozbudowanych systemów kontrolno-pomiarowych w każdej gałęzi przemysłu.

PROFESJONALNA KAMERA TERMOWIZYJNA W ATRAKCYJNEJ CENIE

Hotfind-L jest nowoczesnym urządzeniem przeznaczonym do precyzyjnych pomiarów temperatury w zakresie -20÷250°C (opcjonalnie do +1500°C). Kamera ma detektor mikrobolometryczny o rozdzielczości 384×288, stabilizowany w temperaturze otoczenia (brak chłodzenia!), o czułości 0,08°C. Tak wysoka czułość pozwala np. na diagnostykę izolacji budynków czy nawet zastosowania w medycynie.

Dla ułatwienia lokalizacji miejsca pomiaru, urządzenie ma celownik laserowy oraz aparat cyfrowy o rozdzielczości 640×480. Dzięki funkcji DuoVison można nałożyć obraz rzeczywisty na obraz termowizyjny. Oprogramowanie umożliwia przeprowadzenie szczegółowych badań, np: silników, złączy elektrycznych, transformatorów, wad izolacji cieplnej budynków i linii ciepłowniczych itp.

Pozwala ono także na łatwe tworzenie zaawansowanych raportów składających się ze zdjęcia termowizyjnego, widzialnego, analiz termogramu oraz komentarzy. Hotfind-L polecany jest wszystkim, którzy oczekują kamery wysokiej jakości, o rozbudowanych parametrach pracy, za rozsądną cenę.

Wszystkie te urządzenia oraz wiele innych rozwiązań pomiarowych dla przemysłu będziemy mieli przyjemność prezentować na stoisku A33 w hali 1. Serdecznie zapraszamy.

Introl
www.introl.pl