Systemy automatyzacji od jednego producenta

| Prezentacje firmowe Artykuły

Firma Lenze dzięki ponad 60-letniemu doświadczeniu w dziedzinie techniki napędowej stanowi jedno z najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw w swojej branży. Wykorzystując wieloletnie doświadczenie i obszerną wiedzę dotyczącą konkretnych aplikacji, stale rozwijamy się jako zorientowany na klienta dostawca systemów napędowych i automatyzacji.

Systemy automatyzacji od jednego producenta

Wykorzystując nasze działy badań i rozwoju, reprezentujemy najwyższy poziom przy wdrażaniu najnowocześniejszych rozwiązań napędowych i automatyzacyjnych. Firma Lenze jest reprezentowana w 60 krajach na całym świecie - z własnymi punktami sprzedaży, filiami zajmującymi się pracami badawczymi i zakładami produkcyjnymi oraz siecią partnerów prowadzących usługi serwisowe. W oparciu o to doświadczenie Lenze zapewnia korzyści, takie jak wymienione poniżej.

PARTNER DO OPRACOWANIA PROJEKTU, KTÓRY JEST PAŃSTWU NIEZBĘDNY

Czy Państwa rozwiązania odpowiada najnowszemu stanowi techniki? Czy jest ono lepsze niż konkurencyjne układy napędowe i automatyzacyjne? Nasi inżynierowie przeprowadzą razem z Państwem szczegółową analizę, aby wspólnie wypracować rozwiązanie najlepsze pod względem technicznym i ekonomicznym.

ELASTYCZNOŚĆ, KTÓRA JEST PAŃSTWU NIEZBĘDNA

Czy Państwa klienci mają najróżniejsze wymagania, z których wszystkie chcielibyście spełnić? Filozofia firmy Lenze to maksymalna elastyczność i minimalne koszty. Nasze produkty elektroniczne cechują się dużą skalowalnością, a każdy z naszych produktów mechanicznych stanowi element modułowego systemu.

INDYWIDUALIZM, KTÓRY JEST PAŃSTWU NIEZBĘDNY

Inżynierowie z Lenze zaprezentują Państwu produkty i usługi, które spełnią Państwa wymagania. Możemy dostarczać zarówno indywidualnie dobrane zestawy urządzeń, jak i kompletnie zmontowane i przetestowane systemy. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko awarii i redukuje koszty inwestycji.

MOTION CENTRIC AUTOMATION

Aby w efektywny sposób móc zrealizować coraz bardziej skomplikowane zadania związane z automatyzacją procesu produkcyjnego, klient wymaga od dostawcy urządzeń nie tylko elastycznego systemu z dopasowaną kontrolą ruchów, ale również zaawansowanych narzędzi inżynierskich, a w razie potrzeby - wsparcia ze strony zespołu doświadczonych specjalistów.

DRIVE-BASED AUTOMATION - DO ZDECENTRALIZOWANEJ KONTROLI RUCHÓW

Zdecentralizowany system automatyzacji z inteligentnymi przemiennikami częstotliwości z możliwością swobodnego programowania. W ten sposób wdrażamy koncepcję modułowo zbudowanych maszyn - wyposażonych w sterowanie pozycjonujące, elektroniczną tarczę krzywkową lub zintegrowane Servo PLC.

CONTROLLER-BASED AUTOMATION - DO ZDECENTRALIZOWANEJ KONTROLI RUCHÓW

Skomplikowane maszyny, jak np. roboty, maszyny pakujące czy systemy manipulacyjne wymagają zastosowania wydajnych i elastycznych zautomatyzowanych systemów produkcyjnych z jednym centralnym sterowaniem. Sterowanie takie musi zapewnić koordynację ruchów, a ponadto powinno przejąć funkcje sterowania procesu liniowego.

INŻYNIERIA SYSTEMOWA ZORIENTOWANA NA ZADANIA I UŻYTKOWNIKA

Firma Lenze zapewnia użytkownikom możliwość korzystania z pomocy doświadczonych ekspertów, którzy wykorzystują różne narzędzia z dziedziny inżynierii systemowej na każdym etapie procesu produkcyjnego:

  • zaprojektowanie i zamówienie odpowiednich komponentów,
  • przygotowanie i zaprogramowanie rozwiązań mechatronicznych,
  • instalacja i uruchamianie,
  • pomoc techniczna i diagnostyka.

W samej tylko Europie do dyspozycji naszych klientów zbudowaliśmy sieć ekspertów, którą tworzy ponad 100 doświadczonych inżynierów o najwyższych kwalifikacjach. Sprawny serwis, szkolenia i linia pomocy dostępna na całym świecie uzupełniają ofertę przygotowaną specjalnie dla naszych klientów.

DRIVE-BASED AUTOMATION - DO ZDECENTRALIZOWANEJ KONTROLI RUCHÓW

W kompaktowych maszynach i modułach maszyn zdecentralizowana kontrola ruchów umożliwia znaczne odciążenie systemu sterowania maszyną, a w niektórych przypadkach nawet całkowitą z niego rezygnację! Nasze aktualne przemienniki częstotliwości z serii Inverter Drives 8400 i Servo Drives 9400 to skalowalne i pokrywające szeroki zakres parametrów produkty o uniwersalnym zastosowaniu, które w połączeniu z modułowym silnikiem czy motoreduktorem wykonywać mogą niemal każde zadanie napędowe.

SERVO DRIVES 9400 SERWO TECHNOLOGIA - INTELIGENTNA PROSTOTA

Zarówno w sterowaniu pozycjonującym, elektronicznych tarczach krzywkowych, jak też jako zintegrowane Servo PLC, wszędzie tam, gdzie wymagana jest zdecentralizowana kontrola ruchów i sterowanie procesami produkcyjnymi o najwyższej precyzji i dynamice, Servo Drives 9400 sprawdzają się znakomicie. Pod względem komunikacji i bezpieczeństwa Servo Drives 9400 spełnia szeroki zakres wymagań i możliwości zastosowań.

INVERTER DRIVES 8400 - PRECYZYJNE DOPASOWANIE DO POTRZEB UŻYTKOWNIKA

Jeśli wymogi dokładności i dynamiki nie są aż tak istotne, to Inverter Drives 8400 oferuje także szeroką funkcjonalność pod względem różnych postaci sterowania ruchami. Różne wersje dostępne są w różnych poziomach funkcjonalności i parametrów napędu, co znakomicie ułatwia dobranie tej odpowiedniej. Seria 8400 jest także dobrym rozwiązaniem tam, gdzie wymagana jest możliwość kombinacji z różnymi wariantami.

SERWOSILNIK MCS, MCA I MQA - DOSKONAŁY PARTNER DLA SERVO DRIVES

Serwonapędy Lenze spełniają wysokie wymagania jakościowe oraz cechują się przemyślaną i zorientowaną na użytkownika budową. Spełniają one rosnące wymagania, które producenci maszyn i urządzeń stawiają dostawcom napędów. Serwosilniki, które stanowią stały element osi napędowej, można łatwo zamontować, nie wymagają przeglądów, a ponadto charakteryzują się długą żywotnością

CONTROLLER-BASED AUTOMATION - DLA SCENTRALIZOWANEJ KONTROLI RUCHÓW

Systemy automatyzacji oparte o układ kontrolera są optymalne dla maszyn i modułów maszyn o scentralizowanej kontroli ruchów. Skomplikowane maszyny, jak roboty, urządzenia pakujące czy jednostki manipulacyjne wymagają wydajnego, scentralizowanego sterowania.

KONTROLER L-FORCE CONTROLLER 3200 C - STEROWANIE I WIZUALIZACJA W KOMPAKTOWEJ JEDNOSTCE

L-force Controller 3200 C to idealna platforma dla systemów automatyzacji w szafach rozdzielczych. Bazuje on na nowoczesnym procesorze Intel Atom. Dzięki temu nawet przy niewielkiej dostępnej powierzchni można zrealizować sterowanie o wysokiej precyzji i uzyskać świetne wyniki produkcyjne. Za pomocą magistrali umieszczonej na tylnej ściance urządzenia można podłączyć moduły z systemu I/O 1000 bezpośrednio do kontrolera. Dzięki temu użytkownik otrzymuje do dyspozycji nową platformę kontrolerów o wysokich parametrach.

SERVOSYSTEM ECS - DYNAMICZNY, WYDAJNY, KOMPAKTOWY

Servosystem ECS składający się z serwonapędów o wysokiej przeciążalności, a przy tym o wysokiej dynamice - dopasowany jest specjalnie do aplikacji wieloosiowych. System ten składa się z modułów osiowych i zasilania, które razem można złożyć w optymalną jednostkę. Dzięki temu ten kompaktowy serwosystem szczególnie nadaje się do stosowania w scentralizowanych architekturach sterowania.

SYSTEM I/O 1000 - MAŁY I SPRYTNY

System I/O 1000 charakteryzuje się kompaktową budową i przemyślanymi rozwiązaniami mechanicznymi. Świadczą o tym także modułowa elektronika, zintegrowana koncepcja ekranowania i niezwykle czytelne pola opisowe i diagnostyki. Dzięki deterministycznej kontroli modułów wejściowych i wyjściowych oraz minimalnych wewnętrznych czasach cyklów i użyciu stępla czasowego, system ten idealnie nadaje się do stosowania w systemach czasu rzeczywistego.

Prosimy o kontakt - chętnie rozwiążemy Państwa zagadnienia napędowe!

Lenze zaprasza na Forum Wentylacja - Salon Klimatyzacja, Warszawa 29-30.03.2011

Lenze
www.lenze.pl