Urządzenie FLIR SC8400
| Prezentacje firmowe ArtykułySuper rozdzielczość: 1280 x 1024 pikseli Super czułość (NETD): <25 mK (typowo 18 mK) Super konstrukcja: SC8400!
Tytułowe cechy to podstawowe wyróżniki najnowszej kamery FLIR Systems. Urządzenie FLIR SC8400 przeznaczone jest do zaawansowanych prac naukowych i badawczo-rozwojowych w każdym tego słowa znaczeniu.
- Detektor ma rozdzielczość 1280 × 1024 pikseli bez żadnej interpolacji, uśredniania, nakładania, dodawania, itd. To jest po prostu prawdziwa kamera HD w wydaniu termowizyjnym, czyli o rozdzielczości powyżej jednego megapiksela. Dzięki temu użytkownik otrzymuje narzędzie o najwyższej z możliwych rozdzielczości geometrycznych, co pozwala na znacznie dokładniejsze zobrazowanie ekstremalnie małych obiektów!
- Superczułość <25mK (typowo 18mK), dokładność +/-1°C lub +/-1% oraz nowa funkcja super exposure, która automatycznie ustawia zakres temperatur do najbardziej optymalnego dla danej scenerii termalnej (nawet do 3000°C).
- Częstotliwość rejestracji dla pełnej >1M ramki to 100 klatek/s z możliwością okienkowania i przyspieszenia do 3000 Hz.
- Dodatkowo użytkownik ma dostęp do unikatowych funkcji (jedynie w kamerach chłodzonych firmy FLIR) jak:
- CLUT - zwiększenie użytecznego zakresu detektora,
- CNUC - specjalne wzorcowanie kamery zapewniające optymalny obraz i stabilność pomiarową,
- HyperCalc - zapewnienie optymalnego zakresu pomiarowego z najwyższą czułością.
- Superframing, czyli jednoczesna akwizycja danych z maksymalnie czterech zdefiniowanych przez użytkownika zakresów temperaturowych i połączenie tych rejestracji w jedną, co efektywnie zwiększa dynamikę zapisu z 14 do 16 bitów!
- Wbudowana kamera dzienna? Tak - SC8000 ma dodatkowe oprzyrządowanie w postaci wbudowanego aparatu, dzięki czemu użytkownik może wykonywać zdjęcia referencyjne instalacji, jaka poddawana jest badaniom. Przy niewystarczającym poziomie światła włączyć można diody doświetlające.
- Wi-Fi to kolejna innowacja. Transmisja pojedynczych obrazów lub sterowanie kamerą może odbywa się z poziomu smartfonów ( iPhone) lub tabletów (iPad). Jeżeli dodamy do tego odłączany ekran dotykowy również pozwalający na ustawianie parametrów i kontrolę nastaw kamery przed rozpoczęciem badań, to łatwo można zauważyć, że nowa kamera FLIR SC8000 pod względem uniwersalności nie ma sobie równych!
- Co jeszcze potrzebne? Szeroka gama nowoczesnej optyki. A tu mamy samoidentyfikujące się obiektywy (od tele do makro) oraz koło z filtrami (do 4 filtrów). W wielu miejscach optyki wprowadzono wbudowane czujniki temperatury w celu kompensacji najdrobniejszych zmian temperatury podczas eksploatacji urządzenia!
- Oczywiście po uzyskaniu super obrazu o superczułości trzeba zapisu z superszybkością bez straty nawet jednej ramki. Do tego służą połączenia typu Cam-Link, Gigabit Ethernet do akwizycji danych oraz standardowe BNC do synchronizacji detektora czy wyzwalania akwizycji (triggering). W kamerze zamontowano również czytnik kart MicroSD oraz wyjście DVI (1080p). Sześć cyfrowych we/wy pozwala podłączyć urządzenia zewnętrzne, IRIG-B, analogowe wyjście sygnału liniowej temperatury, dodatkowe analogowe wejścia do akwizycji sygnałów z zewnętrznych czujników - to wszystko oferuje panel rozszerzonych funkcji i podłączeń. I na koniec trzeba podkreślić, że kamera cały czas informuje nas o swoim stanie przez rząd diod pokazujących bądź kolorem, bądź częstotliwością migania poprawność wprowadzonych nastaw. Oczywiście do nowej kamery dodano nowe oprogramowanie, co w całości tworzy najbardziej zaawansowane technologicznie rozwiązanie wśród kamer naukowych, jakie można sobie wyobrazić!
FLIR Systems
www.kameryir.com.pl