Niezawodne rozwiązania Ensto w zakresie obudów i komponentów dla przemysłu

| Prezentacje firmowe Artykuły

Ensto Industrial Solutions, jednostka biznesowa firmy Ensto obsługująca firmy przemysłowe i producentów OEM, oferuje szereg rozwiązań w zakresie obudów i komponentów dostosowanych do wymagań wymienionych odbiorców. Najważniejszą część tego asortymentu stanowią obudowy standardowe Ensto Cubo wykonane z PC, ABS, poliestru, aluminium i innych metali oraz obudowy specjalne produkowane na życzenie klienta.

Niezawodne rozwiązania Ensto w zakresie obudów i komponentów dla przemysłu

Produkcja obudów specjalnych obejmuje m.in. szereg usług dodatkowych, takich jak otworowanie, malowanie na kolor z palety RAL lub użycie kolorowych granulatów, nanoszenie znaków czy innej grafiki metodą sitodruku.

Ponadto istnieje też możliwość montażu gotowych urządzeń bazujących na obudowach i komponentach Ensto lub wyposażeniu dodatkowym dostarczonym przez klienta. Montaż takich urządzeń odbywa się w nowoczesnych fabrykach w Estonii i Finlandii.

NOWOŚĆ: OBUDOWY DLA STREF ZAGROŻONYCH WYBUCHEM ENSTO CUBO X ORAZ OBUDOWY Z POLIESTRU ENSTO CUBO N

Ensto Cubo X to seria obudów przeznaczonych do stref zagrożonych wybuchem. Obudowy zostały przebadane na zgodność z najbardziej restrykcyjnymi normami ATEX i IECEx, a szeroki asortyment produktów spełnia wymagania nawet najbardziej wymagających klientów. Obudowy Ensto Cubo N wykonane są z poliestru wzmacnianego włóknem szklanym i charakteryzują się doskonałą wytrzymałością.

Dzięki temu znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu i w różnorodnych aplikacjach, m.in. w przemyśle morskim, przy pomiarach i kontroli, w odnawialnych źródłach energii oraz w oczyszczalniach ścieków. Oprócz obudów oferta Ensto Industrial Solutions obejmuje gamę komponentów dla przemysłu - tj. zaciski uniwersalne, WLZ-towe, aparatowe, itp.

ZACISKI ENSTO CLAMPO PRO

Służą do łączenia bądź rozgałęziania przewodów Al/Cu o przekrojach 2,5‒240 mm². Ich zaletami są: solidna konstrukcja, niewielkie rozmiary nawet przy dużych przekrojach, imbusowe śruby pozwalające na mocne dokręcenie przewodu z odpowiednim momentem, możliwość zamontowania na szynie DIN lub - przy większych przekrojach - na płycie montażowej, styki pokryte pastą wykonane ze specjalnego stopu pozwalającego na łączenie aluminium z miedzią.

Od wielu lat wiodący producenci rozdzielni sięgają po zaciski Ensto Clampo Pro, gdyż cechuje je przede wszystkim niezawodność i długi okres bezobsługowej pracy.

ZŁĄCZKI KOMPAKTOWE ENSTO CLAMPO COMPACT

Służą do łączenia przewodów Cu o przekrojach 1,5‒35 mm². Te na pierwszy rzut oka zwykłe listwy zaciskowe cechuje odporność na podwyższoną temperaturę do około 105°C, a chwilowo nawet do 140°C. Dzięki stykom pokrytym warstwą niklu są bardzo odporne na korozję, co pozwala na używanie tych złączek w trudnych warunkach.

Złączki KR można montować na listwie DIN. Większość odbiorców tych złączek to producenci sprzętu AGD, gdyż to właśnie w tego typu urządzeniach panują warunki podwyższonej temperatury i wilgotności. Ze względu na małe rozmiary, złączki KR znajdują również zastosowanie w aplikacjach związanych z automatyką, gdzie ilość miejsca przeznaczona na instalację jest ograniczona.

ZACISKI ENSTO CLAMPO APPARATUS

Służą do bezpośredniego przyłączania przewodów Al/Cu o przekrojach 6-300 mm² do urządzeń. Rodzina zacisków aparatowych Ensto Clampo Apparatus ma szeroki wachlarz zastosowań np. mogą służyć do podłączania przewodów do urządzeń typu rozłącznik lub jako zaciski przejściowe Al/Cu.

Ze względu na przekroje sięgające do 300 mm², stosowane są zarówno przez producentów rozdzielni elektrycznych, jak również w przemyśle ciężkim. Wersja zacisku z podstawą izolacyjną pozwala na montaż na listwie DIN, a wersja bez podstawy do szyny miedzianej za pomocą śruby.

POZOSTAŁE KOMPONENTY ENSTO INDUSTRIAL SOLUTIONS

Rodzina komponentów Ensto obejmuje jeszcze kilka rodzajów bloków i zacisków rozdzielczych, szyn i zacisków N i PE. W ofercie znajdują się również rozłączniki kompaktowe dla prądów 16‒125 A, które cechują przede wszystkim małe gabaryty: szerokość od 2 do 3 modułów i możliwość montażu na listwie DIN.

Ensto
www.ensto.pl