Robotyka Comau - kompleksowa oferta robotów przemysłowych i usług serwisowych

| Prezentacje firmowe Artykuły

Konkurencyjne ceny i najwyższa niezawodność potwierdzona największą zainstalowaną bazą w Polsce

Robotyka Comau - kompleksowa oferta robotów przemysłowych i usług serwisowych

NAJWIĘKSZA ZAINSTALOWANA BAZA ROBOTÓW W POLSCE

Rys. 1. Robot paletyzujący Smart5 PAL z szafą kontrolera C5G i panelem WiTP

Firma Comau ma w Polsce największą zainstalowaną bazę robotów spośród wszystkich producentów. W kraju znajduje się ponad 2000 robotów pracujących w wielu zaawansowanych technologicznie procesach - m.in. zgrzewaniu punktowym, spawaniu, klejeniu, obsłudze maszyn i przenoszeniu.

Zdecydowana większość z nich wykorzystywanych jest w przemyśle motoryzacyjnym - najbardziej wymagającym i restrykcyjnym pod względem jakości oraz niezawodności. Comau w Polsce to ponad 200 pracowników: inżynierów, mechaników, specjalistów ds. maszyn i urządzeń, specjalistów ds. serwisu robotów, maszyn i urządzeń oraz monterów i elektryków.

SPECJALNA OFERTA DLA PRZEMYSŁU DÓBR POWSZECHNEGO UŻYTKU - GENERAL INDUSTRY

Comau to jednak nie tylko roboty do przemysłu samochodowego. Wierzymy, że dziś jedynym sposobem na utrzymanie się na rynku jest wprowadzanie innowacji technologicznych, które zapewnią klientom doskonalsze rozwiązania.

Dlatego jednym z elementów strategii Comau jest przeszukiwanie nowych dziedzin przemysłu i poszukiwanie rynków zbytu - nie tylko w zakresie sprzedaży zrobotyzowanych cel produkcyjnych, ale też szeroko rozumianej współpracy z integratorami systemów zrobotyzowanych.

Efektem tego podejścia są nowe produkty i usługi dla sektora General Industry, w tym branży FMCG (w szczególności dla paletyzacji) i sektora metalowego (pełna oferta produktów i rozwiązań do spawania łukowego).

NOWE ROBOTY SPAWALNICZE Z „PRZELOTOWYM NADGARSTKIEM”

Rys. 2. Robot spawalniczy Smart5 ARC4

W nowej gamie robotów pojawiły się doskonałe roboty spawalnicze serii Smart5 ARC4 z ramieniem, w którym wszystkie przewody prowadzone są w jego wnętrzu. Tego typu roboty spawalnicze, mające zasięg prawie 2 metrów, oferowane są w korzystnej cenie, jednocześnie z w pełni zintegrowanym pakietem palnika i przewodów spawalniczych.

NOWY, 4-OSIOWY PALETYZER O UNIKALNEJ, LEKKIEJ KONSTRUKCJI Z ELEMENTAMI Z WŁÓKIEN WĘGLOWYCH

Kolejnym nowym robotem w gamie produktów Comau jest 4-osiowy robot paletyzujący o udźwigu 180 kg lub 260 kg i zasięgu ponad 3 metrów. Cechy wyróżniające tego robota na tle konkurencji to unikalna konstrukcja mechaniczna - robot ma część elementów wykonanych z włókna węglowego, dzięki czemu cechuje go bardzo niska waga (tylko 1250 kg w porównaniu do prawie 1800 kg konkurencyjnych robotów).

Tak znaczna redukcja ciężaru umożliwiła rezygnację ze sprężyn balansujących, które są zazwyczaj elementem wysoce awaryjnym i wymagającym częstego serwisowania.

NOWOCZESNY KONTROLER I BEZPRZEWODOWY PANEL PROGRAMOWANIA WITP

Przykładem szczególnego podejścia Comau do niezawodności i łatwości serwisowania produktów jest nowa szafa kontrolera C5G - system w całości oparty na sprawdzonych komponentach automatyki firmy B&R, światowego lidera w tej dziedzinie.

Rozwiązanie to, jako jedyne na rynku, dostępne jest z bezprzewodowym panelem programowania WiTP. Robotyka Comau to także szeroka oferta oprogramowania.

W tym zakresie Comau oferuje:

  • dodatkowe oprogramowanie kontrolera (pakiet Handling, Arc Welding, Gluing, Interpres) - służące do wsparcia aplikacji obsługi maszyn, spawania łukowego, klejenia oraz obsługi pras,
  • oprogramowanie wspierające, służące do symulacji 3D, analizy zasięgu czy czasu cyklu - CIM 3D.

CELE SPAWALNICZE ATHOMO, KOMPLEKSOWA OFERTA DO ZGRZEWANIA PUNKTOWEGO I ROBOTY PALETYZUJĄCE Z GOTOWYMI CHWYTAKAMI

Rys. 3. Cela spawalnicza Athomo

Comau inwestuje w rozwój innowacji technicznych, mając w pierwszej kolejności wzgląd na potrzeby klientów. Jednocześnie odbiorcy oczekują od dostawców robotów gotowych, kompleksowych systemów pozwalających im na rozwiązanie określonych problemów technologicznych.

Sam robot, bez aplikacji (np. osprzętu zgrzewalniczego czy spawalniczego) nie jest w stanie realizować żadnego zadania, dlatego w ramach oferty Comau znaleźć można gamę kompleksowych rozwiązań dla przemysłu. Wśród nich dostępne są m.in.:

  • cele spawalnicze Athomo, gotowe do spawania natychmiast po dostawie do klienta,
  • pełny zakres kleszczy zgrzewalniczych i innego osprzętu do zgrzewania punktowego,
  • roboty paletyzujące serii PAL oraz NJ z chwytakami do worków i kartonów.

USŁUGI SERWISOWE, PROJEKTOWANIE, UTRZYMANIE RUCHU, REMONTY I PRZENOSZENIE MASZYN

Jednym ze strategicznych celów Comau Poland jest świadczenie usług utrzymania ruchu zarówno dla klientów należących do sektora motoryzacyjnego, jak i firm z innych branż przemysłowych. Oferujemy ponadto usługi projektowania i wykonania przyrządów oraz części zamiennych, instalacje i montaż maszyn oraz linii produkcyjnych i wreszcie usługi laboratorium elektronicznego oraz konserwacje i remonty urządzeń dźwignicowych.

Comau Poland
www.comau.com/robotics