Dyneo - seria silników synchronicznych z magnesami trwałymi w obudowach aluminiowych
| Prezentacje firmowe ArtykułyRedukcja emisji CO2 stała się jednym z głównych wyzwań w dziedzinie ochrony środowiska. Silniki elektryczne w przemyśle zużywają ponad 70% energii elektrycznej, dlatego tak ważne jest szukanie oszczędności w aplikacjach napędowych. Podstawowym sposobem ich osiągnięcia jest optymalizacja wykorzystywanych napędów oraz zastosowanie przemienników częstotliwości.
Dyneo to rozwiązania łączące przemienniki częstotliwości oraz silniki synchroniczne z magnesami trwałymi LSRPM. Te ostanie mają parametry silników asynchronicznych:
- obudowa o stopniu ochrony IP55 wg normy CEI 60034,
- moc od 0,75 do 600 kW,
- moment od 1 do 1400 Nm,
- prędkość od 1 do 5500 min-1,
- wysokość osi od 90 do 315 mm.
DYNEO JAKO INNOWACJA
Opatentowana technologia wirnika z magnesami w układzie osiowym pozwala na znaczne zwiększenie wydajności oraz mocy silnika. Innowacyjne silniki serii LSRPM proponowane są w standardowych obudowach zgodnych z normą CEI o stopniu ochrony IP55 i znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie stosowane są silniki prądu przemiennego - w pompach, wentylatorach, sprężarkach, ekstruderach, generatorach, itd.
DYNEO JAKO ŹRÓDŁO OSZCZĘDNOŚCI ENERGII
Przy prędkości znamionowej silniki LSRPM z gamy Dyneo osiągają większą sprawność niż wysokosprawnościowe silniki asynchroniczne. Różnica ta staje się jeszcze bardziej znacząca w przypadku pracy poniżej prędkości znamionowej, co jest normą w aplikacjach o zmiennej prędkości. W porównaniu z tradycyjnym rozwiązaniem, zwrot kosztów inwestycji osiągany jest często w czasie krótszym niż 12 miesięcy.
DYNEO - GWARANCJA MOMENTU PRZY WYSOKICH PRĘDKOŚCIACH
Dyneo gwarantuje stały moment przy dużym zakresie regulacji prędkości bez konieczności stosowania obcego chłodzenia. Jest to zatem proste i skuteczne rozwiązanie dla aplikacji wymagających wysokich momentów przy dużych prędkościach. Silnik LSRPM uzyskuje szybsze obroty niż standardowy silnik asynchroniczny, co pozwala na:
- dostosowanie prędkości silnika do prędkości napędzanego urządzenia bez konieczności stosowania dodatkowych urządzeń takich jak multiplikatory,
- zwiększenie wydajności napędzanego urządzenia poprzez zwiększenie jego prędkości.
DYNEO JAKO ROZWIĄZANIE KOMPAKTOWE I MODUŁOWE
Silniki LSRPM w budowie aluminowej osiągają maksymalnie moc 600 kW i mają znacząco mniejsze rozmiary niż standardowe siniki o odpowiadającej im mocy. Kompaktowe rozwiązanie zapewnia wiele korzyści - mniejszy rozmiar ramy do montażu silnika, łatwość instalacji silnika, obniżenie kosztów transportu.
Modułowość silników LSRPM, możliwość wyboru mocowania oraz różnych opcji ułatwiają zamianę i dostosowanie nowego napędu do zainstalowanych już napędów.
DYNEO ZAPEWNIA OSZCZĘDNOŚĆ W UTRZYMANIU
Niewielkie straty występujące w wirniku z magnesami trwałymi znacznie ograniczają nagrzewanie się łożysk, co z kolei zmniejsza konieczność interwencji serwisowych oraz zwiększa żywotność silnika.
FZN Marbaise LS Sp. z o.o.
www.leroy-somer.com