Nowa, profesjonalna kamera termowizyjna testo 890

| Prezentacje firmowe

Od ponad 60 lat firma Testo sukcesywnie wprowadza na rynek nowe przyrządy kontrolno-pomiarowe, odpowiadając tym samym na zmienność tendencji rynkowych na świecie. W 2012 roku swoją premierę miała długo oczekiwana kamera nowej generacji - testo 890. Główne zalety to wysoka rozdzielczość detektora (640×480 pikseli), szeroki zakres pomiarowy do 1200°C, a także doskonała czułość termiczna <40 mK.

Nowa, profesjonalna kamera termowizyjna testo 890

WYGODA PRACY

Nowoczesna i ergonomiczna obudowa typu camcorder wyposażona w ruchomy wyświetlacz z obrotowym uchwytem pozwala na intuicyjne dopasowanie kamery do dłoni użytkownika. Ta nowoczesna konstrukcja pozwala na szybką, przyjemną i niezawodną pracę nawet w najtrudniejszych warunkach.

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ OBRAZU

Dzięki zastosowaniu detektora o rozdzielczości 640×480 pikseli i czułości termicznej <40mK, współdziałającego z wysokiej jakości optyką wykonaną z germanu testo 890 gwarantuje uzyskanie najwyższej jakości obrazu. W połączeniu z dwoma wymiennymi obiektywami: 42°×32° i 15°×11°, kamera pozwala na dostosowanie metodyki pomiaru do różnych wymiarów oraz odległości od mierzonych obiektów, czego rezultatem będzie rejestracja obiektu pomiarowego w doskonałej jakości, z precyzyjnie wyszczególnionymi szczegółami obrazu.

SuperResolution - ROZDZIELCZOŚCI OBRAZU TERMOWIZYJNEGO DO 1280×960 PIKSELI!!!

Nowością na rynku jest opatentowana przez producenta - firmę Testo AG - funkcja SuperResolution. Technologia ta pozwala na dwukrotne poprawienie rozdzielczości wszystkich kamer Testo, również tych już eksploatowanych. Wykorzystując SuperResolution w kamerze testo 890 o rozdzielczości detektora 640×480 pikseli, otrzymujemy na zdjęciu termowizyjnym 1280×920 pikseli.

Firmware urządzenia wykorzystuje obrazy powstające w kamerze na skutek naturalnych ruchów ręki podtrzymującej kamerę. W ciągu 0,5 s kamera rejestruje równocześnie 5 zdjęć o standardowej rozdzielczości i z użyciem odpowiedniego logarytmu zdjęcia zapisywane zostają już w podwyższonej rozdzielczości.

SiteRecognition

Kolejne nowatorskie rozwiązanie firmy Testo opiera się na automatycznym rozpoznawaniu miejsc pomiarowych, magazynowaniu zdjęć termowizyjnych i administrowaniu nimi. Funkcja ta znacząco upraszcza efektywną realizację tras inspekcyjnych, przy dużej ilości punktów pomiarowych (np. rozdzielni elektrycznych).

W PEŁNI RADIOMETRYCZNY POMIAR WIDEO

Kamera testo 890 pozwala na nagranie w pełni radiometrycznego filmu poklatkowego do maksymalnie 25 klatek/s. Nagranie jest rejestrowane na dysku komputera, gdzie możliwa jest dalsza szczegółowa obróbka poszczególnych klatek filmu. Zarejestrowane ujęcia zawierają pełną informację o zmianach temperatury wszystkich punktów na interesującej nas powierzchni. Dzięki temu obserwator jest w stanie uchwycić nawet najmniejsze zmiany temperaturowe na badanym obiekcie w funkcji czasu.

OBRAZ PANORAMICZNY

Przy pomiarach dużych obiektów kamera testo 890 udostępnia funkcję asystenta obrazu panoramicznego, który umożliwia analizę i dokumentację całkowitego obrazu, skomponowanego ze zdjęć częściowych, zapisanych uprzednio w asystencie. Wszystko to czyni kamery Testo unikalnymi narzędziami pomiarowymi, znajdującymi zastosowanie w najbardziej wymagających gałęziach przemysłu, energetyki czy budownictwa.

Testo Sp. z o.o.
www.testo.com.pl

Zobacz również