Prosty w obsłudze system do raportowania dla automatyki

| Prezentacje firmowe Artykuły

Pluto Live Report to 64-bitowy system do raportowania klasy Business Intelligence stworzony specjalnie na potrzeby automatyki. To, co go wyróżnia spośród innych rozwiązań dostępnych na rynku, to wyjątkowa łatwość obsługi połączona z zaawansowanymi funkcjami raportowania oraz wykorzystanie najnowszych technologii informatycznych.

Prosty w obsłudze system do raportowania dla automatyki

NOWOCZESNE TECHNOLOGIE W PRAKTYCE

Pluto to jeden z pierwszych programów dla przemysłu zbudowanych w oparciu o technologię 64-bitową. Dla systemu raportującego, analizującego ogromne ilości wpisów historycznych, najwyższa wydajność stanowi kluczowy parametr. 64-bitowy system jest w stanie przetwarzać jednocześnie znacznie większą ilość danych, co skutkuje zwiększoną ogólną wydajnością programu.

Pluto korzysta z architektury klient-serwer, która z jednej strony gwarantuje bezpieczeństwo, z drugiej zaś - wyjątkową łatwość zarządzania danymi i raportami oraz ich wymianę między wieloma użytkownikami. System działa na bezpiecznym serwerze, użytkownicy po zainstalowaniu aplikacji klienckich na swoich komputerach mają dostęp do wszystkich funkcji tworzenia i wizualizacji raportów, mogą nimi na bieżąco zarządzać, aktualizować i udostępniać.

Dzięki integracji najnowszych standardów OPC UA i OPC DA Pluto umożliwia pewny dostęp do najświeższych informacji w czasie rzeczywistym, a także danych i zdarzeń historycznych pochodzących z większości źródeł i urządzeń obiektowych (jak systemy SCADA, bazy danych historycznych, sterowniki PLC, moduły RTU, repozytoria plików, liczniki, rejestratory itp.)

Jest także bardzo wydajny - może rejestrować tysiące wpisów na sekundę w wielu bazach danych. Wszystkie wersje licencji Pluto zawierają tzw. OPC DA Bridge, który umożliwia łatwe i szybkie podłączanie do systemu starszych serwerów OPC DA (zainstalowanych w ciągu 10 ostatnich lat).

PROSTOTA UŻYTKOWANIA

Najbardziej widoczną, wyróżniającą Pluto spośród innych rozwiązań do raportowania cechą jest interfejs użytkownika, stworzony z użyciem platformy WPF (Windows Presentation Foundation). Interfejs łączy prostotę działania programu z niesamowitą jakością grafiki prezentowanych raportów (grafika 2D i 3D). Jest intuicyjny, w pełni konfigurowalny, a jego obsługa nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności technicznych i informatycznych.

Dzięki temu Pluto jest systemem gotowym do użycia "prosto z pudełka". Użytkownicy często potrzebują bieżących raportów z alarmów. I choć wielu z nich ma system rejestracji alarmów w swojej aplikacji SCADA, nie jest on wystarczający do tego celu. Dlatego klienci poszukują dodatkowych narzędzi do generowania alarmów z zaawansowanymi atrybutami, by móc sortować je i filtrować według wielu parametrów.

Dokładnie taką funkcjonalność oferuje Pluto. Prostota tego rozwiązania zachwyca klientów, przekraczając nawet ich oczekiwania. Inną, bardzo częstą przeszkodą, na jaką trafiają osoby próbujące tworzyć raporty z przemysłowych danych obiektowych, jest problem z wyselekcjonowaniem odpowiednich zmiennych z bazy danych.

Istota problemu nie tkwi ani w jakości, ani trudności z obsługą narzędzia do raportowania, a w identyfikacji potrzebnych danych. Narzędzie Pluto Smart Browser rozwiązuje tę niedogodność, użytkownik może nazwać wszystkie zmienne w zrozumiały dla siebie sposób i połączyć je z odpowiednimi zmiennymi w przemysłowej bazie.

A stąd już tylko krok do błyskawicznego generowania raportów w sposób automatyczny lub na żądanie. Pluto to rozwiązanie przeznaczone dla przedsiębiorstw oczekujących szybkich i wiarygodnych informacji obiektowych. Na bieżąco zbiera i przekształca dane obiektowe w cenne informacje biznesowe przedstawione w postaci analiz i raportów.

Ma unikalną funkcjonalność tworzenia raportów w trybie live (są na bieżąco wyświetlane na ekranie). Jest nie tylko narzędziem do raportowania, ale jednocześnie potężnym rejestratorem danych i wydajnym systemem do zarządzania informacjami obiektowymi (Plant Information Management System, PIM) umożliwiając zasilanie aplikacji typu MES, ERP i BI wartościowymi danymi.

POZOSTAŁE CECHY PRODUKTU:

  • łatwa integracja z systemami do zarządzania przedsiębiorstwem takim jak BI, MES i ERP,
  • błyskawiczna wymiana informacji z systemami baz danych przedsiębiorstwa,
  • funkcja Pluto Historian pozwala użytkownikom logować dane i statystyki w wielu różnych bazach danych.
  • skalowalność, liczbę obsługiwanych zmiennych można dopasować do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa,
  • generowanie w czasie rzeczywistym raportów (można tworzyć nowe organizacje zmiennych aby ułatwić projektowanie raportu), alarmów (których atrybuty definiuje użytkownik) i statystyk archiwizowanych w dowolnej bazie SQL
  • użytkownik może tworzyć indywidualną hierarchię raportów dopasowaną do swoich potrzeb. Raporty mogą być tworzone od nowa lub na bazie istniejących szablonów,
  • automatyczna dystrybucja raportów do wielu użytkowników,
  • funkcja Report Viewer umożliwia wyszukiwanie, otwieranie, porównywanie zapisanych raportów,
  • Pluto Web Report pozwala na wyszukiwanie, otwieranie, porównywanie i generowanie raportów za pomocą aplikacji webowej,
  • funkcjonalność Pluto4Office umożliwia łatwe tworzenie szablonów do automatycznego eksportu danych do Excela.

Sabur
www.sabur.com.pl