Satellar-20DS(d) - bezprzewodowa komunikacja Ethernet na duże odległości

| Prezentacje firmowe Artykuły

Rodzina cyfrowych radiomodemów Satellar, dostępna w ofercie firmy ASTOR, poszerzona została o radiomodem Satellar-20DS(d), który przeznaczony jest do pracy w paśmie licencjonowanym 400-470 MHz. Urządzenie znajduje zastosowanie w instalacjach przemysłowych cechujących się dużym rozproszeniem geograficznym obiektów.

Satellar-20DS(d) - bezprzewodowa komunikacja Ethernet na duże odległości

Producentem radiomodemu Satellar-20DS(d) jest fińska firma SATEL Oy, specjalizująca się w systemach komunikacji bezprzewodowej. Linia radiomodemów Satellar została opracowana z myślą o nowoczesnych obiektach przemysłowych, w których sieć szeregowa jest zastępowana przez standard Ethernet. Podstawową cechą różniącą radiomodemy Satellar od innych rozwiązań bezprzewodowych dostępnych na rynku jest możliwość pracy na niezależnej (własnej) częstotliwości z wykorzystaniem łącza Ethernet.

W porównaniu z modelem Satellar-2DS(d), który dostępny jest w ofercie firmy ASTOR już od poprzedniego roku, nowy radiomodem Satellar-20DS(d) oferuje przede wszystkim zwiększoną z 1 do 10 W moc nadawczą. Pozwala to na uzyskanie zasięgu komunikacji od kilkunastu do kilkudziesięciu kilometrów. Dzięki pełnej kompatybilności obu rozwiązań możliwe jest optymalizowanie kosztów projektowanego systemu poprzez dobór tańszego modelu o niższej mocy w bliżej położonych obiektach, a modelu o podwyższonej mocy w odległych punktach sieci.

Satellar-20DS(d) jest rozwiązaniem w pełni cyfrowym pozwalającym na swobodne konfigurowanie częstotliwości pracy (w zakresie 45 MHz), szerokości kanału (12,5 lub 25 kHz), mocy sygnału (1...10 W) oraz czułości (do -119 dB). Radiomodem pozwala na przesył danych w standardzie Ethernet (TCP, UDP) oraz w standardzie szeregowym (RS-232, RS-422, RS-485). Prędkość transmisji danych w powietrzu może dochodzić do 38400 bit/s.

Obecnie w ofercie firmy ASTOR dostępne są dwie wersje urządzenia: model standardowy Satellar-20DS oraz model Satellar-20DSd, który dodatkowo wyposażony jest w 7-przyciskową klawiaturę i kolorowy ekran, pozwalające na lokalną konfigurację i diagnostykę urządzenia. Obydwa modele oferują szereg narzędzi diagnostycznych oraz możliwość zdalnego zarządzania siecią bezprzewodową (system NMS, interfejs WWW, protokół SNMP). Cechy te sprawiają, że mogą być stosowane w aplikacjach, w których stabilność i niezawodność komunikacji są szczególnie istotnymi parametrami.

Radiomodemy serii Satellar zapewniają bezpieczny przesył danych użytkownika, dzięki szeregowi funkcji zabezpieczających, m.in.: szyfrowaniu danych przesyłanych drogą radiową z wykorzystaniem algorytmu AES, wykorzystującego 128-bitowe klucze. Urządzenia mogą pracować w temperaturze od -25 do +55°C, mają stopień ochrony IP52 i objęte są 30-miesięczną gwarancją.

ASTOR Sp. z o.o.
www.astor.com.pl