JET-NET-6524G-DC - wydajny switch rutujący do odpowiedzialnych i inteligentnych sieci ethernetowych

Oferta przemysłowych systemów komunikacji Astraada Net firmy ASTOR została poszerzona o nowy przełącznik sieci Ethernet - JET-NET-6524G-DC. Switch przeznaczony jest do wymagających aplikacji przemysłowych, w których wysoka przepustowość i pewność komunikacji są kluczowymi parametrami.

Posłuchaj
00:00

JET-NET-6524G-DC jest gigabitowym, zarządalnym switchem rutującym warstwy trzeciej (layer 3), montowanym w szafie 19". Wyposażony jest w 24 porty gigabitowe 10/100/1000TX (RJ-45), w tym 4 porty typu Combo (RJ/SFP), pozwalające na zamienne stosowanie złącza miedzianego 10/100/1000TX (RJ-45) lub światłowodowego 1000X (SFP).

MODUŁOWA KONSTRUKCJA OFERUJĄCA DO 192 PORTÓW GIGABITOWYCH

Istotną zaletą urządzenia jest jego elastyczność pozwalająca na współpracę nawet 8 jednostek, celem stworzenie jednego - modułowego urządzenia IP (magistrala łącząca jednostki ma przepustowość 10 Gb/s). Taka konstrukcja pozwala na zintegrowanie w jednym miejscu nawet do 192 portów gigabitowych. Zarządzanie taką liczbą łączy z jednego urządzenia (IP) znacznie usprawnia proces administrowania siecią.

LAYER 3 - ROUTING WARSTWY 3 (IP, VLAN, MULTICAST)

JET-NET-6524G-DC jest łącznikiem drugiej i trzeciej warstwy w modelu OSI (łącza danych i sieciowej). Pozwala na skonfigurowanie wielu "wirtualnych" podsieci IP i przypisanie ich do jednego fizycznego interfejsu. Tablica rutowania może zostać zdefiniowania manualnie (routing statyczny) lub w sposób automatyczny (routing dynamiczny). W ramach routingu dynamicznego wspierane są protokoły RIPv1/v2 oraz OSPFv1/V2.

REZERWACJA POŁĄCZEŃ POMIĘDZY ODRĘBNYMI SEGMENTAMI SIECI ETHERNET

Podniesienie dostępności systemu, w skład którego wchodzą urządzenia pracujące w różnych podsieciach, odbywa się w oparciu o protokół VRRP (Virtual Router Redundancy Protocol). Podczas normalnej pracy systemu dane użytkownika przesyłane są pomiędzy dowolnym urządzeniem sieciowym (hostem) a switchem JET-NET-6524G-DC, który pełni funkcję domyślnej bramy pomiędzy podsieciami (default gateway).

W momencie awarii połączenia z domyślną bramą zostaje aktywowane połączenie awaryjne z bramą rezerwową. Przełączenie odbywa się automatycznie, gwarantując nieprzerwaną pracę urządzeń pracujących w sieci (hostów). Ponadto JET-NET-6524G-DC może pracować w topologii pierścienia (Rapid Super Ring), zapewniając kompatybilność z innymi seriami przełączników Astraada Net.

ROZBUDOWANA DIAGNOSTYKA PRZYSPIESZA USUWANIE AWARII

Zaimplementowany w JET-NET-6524-DC protokół diagnostyczny SNMP w połączeniu z oprogramowaniem JET-VIEW-PRO (manager SNMP) pozwala w sposób automatyczny wykrywać połączenia sieciowe pomiędzy współpracującymi w systemie urządzeniami. Na podstawie tych danych budowana jest graficzna wizualizacja topologii całej sieci, dzięki czemu zarządzanie i diagnostyka są bardziej intuicyjne, a wykrywanie awarii jest szybkie i proste.

Ponadto mechanizm "pułapek" informuje administratora sieci o wcześniej zdefiniowanych zdarzeniach (problemach komunikacyjnych, problemach z zasilaniem, użyciem błędnego hasła podczas logowania, restartem urządzenia, itp.), dzięki czemu przyczynia się do znacznego skrócenia przestoju instalacji.

PRZEMYSŁOWE WYKONANIE

Najwyższą niezawodność urządzenia gwarantuje specjalnie skonstruowana obudowa (chłodzenie pasywne), odporność na wstrząsy i wibracje oraz możliwość pracy w szerokim zakresie temperatury od -40 do +65°C. Ponadto switch ma 30 miesięcy gwarancji.

ASTOR Sp. z o.o.
www.astor.com.pl

Zobacz więcej w kategorii: Prezentacje firmowe
Przemysł 4.0
Jak system ERP zwiększa efektywność zarządzania zleceniami i procesem produkcyjnym?
Silniki i napędy
Nowy przenośnik taśmowy VarioFlow: elastyczny i płynny transport w branży FMCG i farmacji z kompletną ofertą komponentów z jednego źródła
Silniki i napędy
Nowe funkcje napędów EURA Drives - wsparcie dla gospodarki wodno-kanalizacyjnej
Roboty
TFM Robotics, coboty Techman Robot i automatyzacja procesów
Roboty
Irpark: polskie roboty mobilne wspierane przez AI
Roboty
Od AGV do AMR - ewolucja inteligentnego transportu wewnętrznego
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Kwiecień 2025
Rynek
Nie tylko technologie
Rynek
Produkcja przemysłowa

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów