JET-NET-6524G-DC - wydajny switch rutujący do odpowiedzialnych i inteligentnych sieci ethernetowych

| Prezentacje firmowe Artykuły

Oferta przemysłowych systemów komunikacji Astraada Net firmy ASTOR została poszerzona o nowy przełącznik sieci Ethernet - JET-NET-6524G-DC. Switch przeznaczony jest do wymagających aplikacji przemysłowych, w których wysoka przepustowość i pewność komunikacji są kluczowymi parametrami.

JET-NET-6524G-DC - wydajny switch rutujący do odpowiedzialnych i inteligentnych sieci ethernetowych

JET-NET-6524G-DC jest gigabitowym, zarządalnym switchem rutującym warstwy trzeciej (layer 3), montowanym w szafie 19". Wyposażony jest w 24 porty gigabitowe 10/100/1000TX (RJ-45), w tym 4 porty typu Combo (RJ/SFP), pozwalające na zamienne stosowanie złącza miedzianego 10/100/1000TX (RJ-45) lub światłowodowego 1000X (SFP).

MODUŁOWA KONSTRUKCJA OFERUJĄCA DO 192 PORTÓW GIGABITOWYCH

Istotną zaletą urządzenia jest jego elastyczność pozwalająca na współpracę nawet 8 jednostek, celem stworzenie jednego - modułowego urządzenia IP (magistrala łącząca jednostki ma przepustowość 10 Gb/s). Taka konstrukcja pozwala na zintegrowanie w jednym miejscu nawet do 192 portów gigabitowych. Zarządzanie taką liczbą łączy z jednego urządzenia (IP) znacznie usprawnia proces administrowania siecią.

LAYER 3 - ROUTING WARSTWY 3 (IP, VLAN, MULTICAST)

JET-NET-6524G-DC jest łącznikiem drugiej i trzeciej warstwy w modelu OSI (łącza danych i sieciowej). Pozwala na skonfigurowanie wielu "wirtualnych" podsieci IP i przypisanie ich do jednego fizycznego interfejsu. Tablica rutowania może zostać zdefiniowania manualnie (routing statyczny) lub w sposób automatyczny (routing dynamiczny). W ramach routingu dynamicznego wspierane są protokoły RIPv1/v2 oraz OSPFv1/V2.

REZERWACJA POŁĄCZEŃ POMIĘDZY ODRĘBNYMI SEGMENTAMI SIECI ETHERNET

Podniesienie dostępności systemu, w skład którego wchodzą urządzenia pracujące w różnych podsieciach, odbywa się w oparciu o protokół VRRP (Virtual Router Redundancy Protocol). Podczas normalnej pracy systemu dane użytkownika przesyłane są pomiędzy dowolnym urządzeniem sieciowym (hostem) a switchem JET-NET-6524G-DC, który pełni funkcję domyślnej bramy pomiędzy podsieciami (default gateway).

W momencie awarii połączenia z domyślną bramą zostaje aktywowane połączenie awaryjne z bramą rezerwową. Przełączenie odbywa się automatycznie, gwarantując nieprzerwaną pracę urządzeń pracujących w sieci (hostów). Ponadto JET-NET-6524G-DC może pracować w topologii pierścienia (Rapid Super Ring), zapewniając kompatybilność z innymi seriami przełączników Astraada Net.

ROZBUDOWANA DIAGNOSTYKA PRZYSPIESZA USUWANIE AWARII

Zaimplementowany w JET-NET-6524-DC protokół diagnostyczny SNMP w połączeniu z oprogramowaniem JET-VIEW-PRO (manager SNMP) pozwala w sposób automatyczny wykrywać połączenia sieciowe pomiędzy współpracującymi w systemie urządzeniami. Na podstawie tych danych budowana jest graficzna wizualizacja topologii całej sieci, dzięki czemu zarządzanie i diagnostyka są bardziej intuicyjne, a wykrywanie awarii jest szybkie i proste.

Ponadto mechanizm "pułapek" informuje administratora sieci o wcześniej zdefiniowanych zdarzeniach (problemach komunikacyjnych, problemach z zasilaniem, użyciem błędnego hasła podczas logowania, restartem urządzenia, itp.), dzięki czemu przyczynia się do znacznego skrócenia przestoju instalacji.

PRZEMYSŁOWE WYKONANIE

Najwyższą niezawodność urządzenia gwarantuje specjalnie skonstruowana obudowa (chłodzenie pasywne), odporność na wstrząsy i wibracje oraz możliwość pracy w szerokim zakresie temperatury od -40 do +65°C. Ponadto switch ma 30 miesięcy gwarancji.

ASTOR Sp. z o.o.
www.astor.com.pl