PCD3 Power - jeszcze większa wydajność sterowników PCD3!

| Prezentacje firmowe Artykuły

Saia PCD3 Power to najpotężniejsze jednostki centralne w ofercie Saia-Burgess, które stworzone zostały na potrzeby najbardziej wymagających instalacji i obsługi szybkozmiennych procesów. Dzięki wyposażeniu w wydajniejsze procesory, wykonują aplikacje 2-3 razy szybciej od dotychczasowych urządzeń Saia PCD

PCD3 Power - jeszcze większa wydajność sterowników PCD3!

Dodatkowo PCD3.Power mają podwojone zasoby pamięci wewnętrznej. Zasoby sterowników pozwalają na uruchomienie aż trzynastu interfejsów komunikacyjnych w jednym urządzeniu i realizację najbardziej wymagających zadań - np. równoczesnej pracy w sieciach BACnet i LON-IP. PCD3.Power umożliwiają także wgrywanie programu bez zatrzymywania pracy sterownika. Oprócz zwiększonych zasobów i rozbudowanych funkcji, PCD3 Power to również przemysłowa jakość i cykl życia planowany na 20 lat, a także wbudowana technologia Automation Server.

PCD3 POWER Z DWOMA PORTAMI ETHERNET

Najnowszym rozwinięciem rodziny Saia PCD3 Power jest sterownik PCD3.M6860 z dwoma portami Ethernet. Niezależnie konfigurowane karty ethernetowe dzięki dwóm adresom IP umożliwiają odseparowanie sieci lub budowę sieci redundantnych. Takie rozwiązanie predestynuje PCD3.M6860 do pracy w najbardziej odpowiedzialnych systemach automatyki infrastrukturalnej (jak instalacje bezpieczeństwa w tunelach kolejowych i drogowych) czy automatyce budynkowej.

ZASOBY DO NAJBARDZIEJ WYMAGAJĄCYCH ZADAŃ

Rys. 1. Zasoby PCD3 Power są wystarczające, by uruchomić aż 13 interfejsów komunikacyjnych w jednym PLC; nawet najbardziej wymagające zadania jak np. równoczesna praca w sieciach BACnet i LON-IP są realizowane niezawodnie

Nowe sterowniki PCD3 zostały wyposażone w czterokrotnie szybsze procesory od stosowanych w dotychczasowych modelach tej rodziny. Ponieważ część tej prędkości jest wykorzystywana przez nowe funkcjonalności systemu operacyjnego, zauważalna szybkość przetwarzania aplikacji wzrosła trzykrotnie. W stosunku do istniejących sterowników PCD3, w nowych urządzeniach zostały podwojone zasoby pamięci wewnętrznej. Dzięki temu użytkownik ma do dyspozycji 2 MB pamięci Flash na program i 1 MB pamięci SRAM na dane. Jednostka bazowa PCD3.Power wyposażona jest także w 16 MB wbudowanej pamięci Flash z systemem plików. Można ją wykorzystywać do przechowywania stron WWW, instrukcji, dokumentacji, programów źródłowych czy logów danych.

Zasoby systemowe sterowników PCD3 Power są wystarczające do uruchomienia aż trzynastu interfejsów komunikacyjnych w jednym urządzeniu. Nawet najbardziej ambitne zadania - np. równoczesna praca w sieciach BACnet i LON-IP - są realizowane niezawodnie.

Saia PCD3.M5560

  • trzykrotnie zwiększona prędkość przetwarzania
  • podwojona pamięć użytkownika
  • wgrywanie programu bez zatrzymywania urządzenia
  • możliwość pracy 13 interfejsów w jednym PLC

AUTOMATION SERVER

Rys. 2. Bogate zasoby pamięci PCD3 Power (do 4 GB) pozwalają na zbieranie, monitorowanie i przetwarzanie ogromnej ilości danych oraz stanów urządzeń z rozległych instalacji, nawet bez konieczności użycia komputera i systemu nadrzędnego.

Automation Server to rodzaj uniwersalnego pomostu pomiędzy systemem automatyki, warstwą zarządzania przedsiębiorstwem oraz urządzeniami i systemami automatyki firm trzecich, które wymagają stosowania dodatkowych sterowników, narzędzi software'owych i protokołów komunikacyjnych. Zapewnia on korzyści ze stosowania technologii webowej i IT, które zostały zaimplementowane w sterownikach Saia PCD - wbudowane serwery WWW, SMTP i FTP, możliwość eksportu danych do plików CSV, obsługę skryptów CGI, pamięci Flash z systemem plików czy kart SD. Automation Server umożliwia integrację z systemami automatyki innych dostawców bez konieczności dodatkowych prac inżynierskich i ponoszenia kosztów związanych z rozszerzaniem możliwości komunikacyjnych.

PEŁNA KOMPATYBILNOŚĆ W RODZINIE PCD3

Sterowniki PCD3 Power są w pełni kompatybilne z pozostałymi PLC, kasetami rozszerzeń, modułami wejść/wyjść zdalnych i lokalnych, komunikacyjnymi, funkcyjnymi i innymi oraz akcesoriami rodziny PCD3. Istniejące programy użytkownika mogą być bezpośrednio przenoszone i będą z powodzeniem pracowały w nowej jednostce bazowej. Programowanie i konfiguracja PCD3 Power odbywa się za pomocą pakietu narzędziowego Saia PG5 Controls Suite od wersji 2.0. Producent przygotował także wersje PCD3 Power, które mogą być programowane z użyciem STEP 7.

Nowy PCD3 Power jest dostępny w trzech wykonaniach:

  • PCD3.M5560 z wbudowanymi interfejsami Ethernet i Profi-S-Net,
  • PCD3.M6560 Ethernet i Profibus DP-Master,
  • PCD3.M6860 z dwoma portami Ethernet.

Sabur
www.sabur.com.pl