Nowa wersja platformy do raportowania dla automatyki - PLUTO Live Report

| Prezentacje firmowe Artykuły

PLUTO Live Report to innowacyjny, 64-bitowy system do raportowania klasy Business Intelligence. Bazuje on na najnowszych technologiach informatycznych takich jak OPC DA/UA oraz Microsoft WCF/WPF i stworzony został specjalnie na potrzeby automatyki. Na bieżąco zbiera i przekształca dane z obiektów w wartościowe informacje biznesowe przedstawiane w postaci analiz i raportów, umożliwia także błyskawiczną wymianę informacji z systemami baz danych przedsiębiorstwa. Ma unikalną funkcjonalność tworzenia raportów w trybie live.

Nowa wersja platformy do raportowania dla automatyki - PLUTO Live Report

NOWOCZESNE TECHNOLOGIE W PRAKTYCE

PLUTO Live Report to jeden z pierwszych programów dla przemysłu w technologii 64-bitowej. Dla systemu raportującego, analizującego ogromne ilości wpisów historycznych, najwyższa wydajność jest kluczowym parametrem - system 64-bitowy przetwarza jednocześnie znacznie więcej danych, co skutkuje zwiększoną ogólną wydajnością programu.

PLUTO korzysta z architektury klient-serwer, która z jednej strony gwarantuje bezpieczeństwo, z drugiej zaś - wyjątkową łatwość zarządzania danymi i raportami oraz ich wymianę między wieloma użytkownikami. System działa na bezpiecznym serwerze, użytkownicy po zainstalowaniu aplikacji klienckich na swoich komputerach mają dostęp do wszystkich funkcji tworzenia i wizualizacji raportów, mogą nimi na bieżąco zarządzać, aktualizować je i udostępniać.

Dzięki integracji najnowszych standardów OPC UA i OPC DA, PLUTO umożliwia pewny dostęp do najświeższych informacji w czasie rzeczywistym, a także danych i zdarzeń historycznych pochodzących z większości źródeł i urządzeń obiektowych (systemy SCADA, bazy danych historycznych, sterowniki PLC, moduły RTU, repozytoria plików, liczniki, rejestratory, itp.) Program jest także bardzo wydajny - może rejestrować tysiące wpisów na sekundę w wielu bazach danych. Wszystkie licencje PLUTO zawierają tzw. OPC DA Bridge, który umożliwia łatwe i szybkie podłączanie do systemu starszych serwerów OPC DA (zainstalowanych w ciągu ostatniej dekady).

PROSTOTA UŻYTKOWANIA

Spośród innych rozwiązań do raportowania PLUTO Live Report wyróżnia się przede wszystkim interfejsem użytkownika stworzonym z użyciem platformy WPF (Windows Presentation Foundation). Łączy on prostotę działania programu z niesamowitą jakością prezentowanych raportów (grafika 2D i 3D). Jest intuicyjny, w pełni konfigurowalny, a jego obsługa nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności technicznych i informatycznych. Dzięki temu PLUTO jest systemem gotowym do użycia "prosto z pudełka". Podczas instalacji można skorzystać z funkcji "Projekt demo". Jest to projekt demonstracyjny z bazą danych SQL, który pozwala w szybki sposób zapoznać się z podstawowymi możliwościami oprogramowania.

Użytkownicy często potrzebują bieżących raportów z alarmów. I choć wielu z nich ma system rejestracji alarmów w swojej aplikacji SCADA, nie jest on wystarczający do tego celu. Dlatego klienci poszukują dodatkowych narzędzi do generowania alarmów z zaawansowanymi atrybutami, by móc sortować je i filtrować według wielu parametrów. Takie rozwiązanie oferuje PLUTO Live Report - jego prostota zachwyca klientów i przerasta ich oczekiwania.

Osoby próbujące tworzyć raporty z przemysłowych danych obiektowych, często mają kłopot z wyselekcjonowaniem odpowiednich zmiennych z bazy danych. Istota problemu nie tkwi ani w jakości, ani trudności z obsługą narzędzia do raportowania, a w identyfikacji potrzebnych danych. Narzędzie PLUTO Smart Browser rozwiązuje tę niedogodność - użytkownik może nazwać wszystkie zmienne w zrozumiały dla siebie sposób i połączyć je z odpowiednimi zmiennymi w przemysłowej bazie. A stąd już tylko krok do błyskawicznego generowania raportów w sposób automatyczny lub na żądanie.

PLUTO Live Report jest przeznaczony dla przedsiębiorstw oczekujących szybkich i wiarygodnych informacji obiektowych. Na bieżąco zbiera i przekształca dane obiektowe w cenne informacje biznesowe przedstawione w postaci analiz i raportów. Ma unikalną funkcjonalność tworzenia raportów w trybie live (są na bieżąco wyświetlane na ekranie). Jest nie tylko narzędziem do raportowania, ale jednocześnie potężnym rejestratorem danych i wydajnym systemem do zarządzania informacjami obiektowymi (Plant Information Management System, PIM), który umożliwia zasilanie aplikacji typu MES, ERP i BI wartościowymi danymi.

POZOSTAŁE CECHY PRODUKTU:

 • łatwa integracja z systemami do zarządzania przedsiębiorstwem, takimi jak BI, MES i ERP,
 • błyskawiczna wymiana informacji z systemami baz danych przedsiębiorstwa (MySQL, SQL Server, Oracle, OSISOFT PI),
 • funkcja PLUTO Historian pozwala użytkownikom logować dane i statystyki w wielu różnych bazach danych,
 • możliwość umieszczania bezpośrednio w raporcie wyników działań skomplikowanych wyliczeń matematycznych na zmiennych,
 • funkcja importu/eksportu elementów projektu,
 • skalowalność, liczbę obsługiwanych zmiennych można dopasować do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa,
 • generowanie w czasie rzeczywistym raportów (można tworzyć nowe organizacje zmiennych, aby ułatwić projektowanie raportu), alarmów (których atrybuty definiuje użytkownik) i statystyk archiwizowanych w dowolnej bazie SQL; użytkownik może tworzyć indywidualną hierarchię raportów dopasowaną do swoich potrzeb, raporty mogą być tworzone od nowa lub na bazie istniejących szablonów,
 • automatyczna dystrybucja raportów do wielu użytkowników,
 • funkcja Report Viewer umożliwia wyszukiwanie, otwieranie, porównywanie zapisanych raportów,
 • PLUTO Web Report pozwala na wyszukiwanie, otwieranie, porównywanie i generowanie raportów za pomocą aplikacji webowej,
 • funkcjonalność PLUTO4Office umożliwia łatwe tworzenie szablonów do automatycznego eksportu danych do Excela.

Sabur
www.sabur.com.pl