openSAFETY - pierwsze uniwersalne rozwiązanie bezpieczeństwa działające w oparciu na sieciach przemysłowych

openSAFETY jest pierwszym na świecie, w pełni otwartym protokołem bezpieczeństwa. Jego "otwartość" nie jest ograniczona tylko do prawnego znaczenia tego słowa, ale odnosi się też do zagadnień technicznych. Głównym celem rozwojowym openSAFETY było opracowanie autonomicznego systemu bezpieczeństwa niezależnego od zastosowanej sieci.

Posłuchaj
00:00

Aby to uczynić, przyjęto rozwiązanie oparte na tzw. black channel, które umożliwia bezpieczny przesył informacji niezależnie od protokołu komunikacyjnego oraz zastosowanej technologii sieciowej. Dzięki temu użytkownicy mogą wykorzystywać tę technologię we wszystkich sieciach przemysłowych, w szczególności tych opartych na przemysłowym Ethernecie. openSAFETY jest wypróbowanym i przetestowanym protokołem bezpieczeństwa, który otrzymał certyfikaty TÜV Reheinland oraz TÜV Süd dopuszczające do użytku w systemach o poziomie nienaruszalności bezpieczeństwa SIL 3.

KORZYŚCI DLA PRODUCENTÓW I UŻYTKOWNIKÓW

W młodej dziedzinie bezpiecznego sieciowego przesyłu danych, openSAFETY jest odpowiedzią na od dawna stawiane wymaganie odnośnie do jednolitości i współdziałania wszystkich systemów. Jego poziom otwartości i niezależności jest znacznie bardziej użyteczny niż własnościowe rozwiązania poszczególnych dostawców - i to nie tylko dla producentów maszyn.

Producenci czujników oraz urządzeń wykonawczych, jak również urządzeń końcowych związanych bezpośrednio z bezpieczeństwem, zyskują dzięki jednorazowej inwestycji w projekt i certyfikację. Najwięcej korzyści odnoszą jednak użytkownicy maszyn - głównie ze względu na olbrzymie oszczędności kosztów oraz możliwość spójnego zabezpieczenia wszystkich swoich środków produkcji.

Jako jedna z pierwszych firm w branży spożywczej, standard bezpieczeństwa bazujący na openSAFETY wprowadziło w swoich zakładach Nestle. Bryan Griffen, który odpowiada m.in. za automatykę, wyjaśnia, jakie są korzyści związane ze stosowania openSAFETY. "Nestle wykorzystuje automatykę i komponenty bezpieczeństwa od róźnych producentów.

Zintegrowany standard dla komunikacji bezpieczeństwa zapewnia niezawodny transfer danych bezpieczeństwa dla całego zakładu produkcyjnego, bez względu na dostawcę i jego komponenty. Dodatkowo standard ten ułatwia prace inżynierskie pod względem projektu, uruchomienia, utrzymania i diagnostyki systemu bezpieczeństwa".

GŁÓWNE ZALETY OPENSAFETY

  • Światowy standard dla wszystkich wiodących sieci fieldbus
  • Najwyższy poziom wydajności dzięki bezpośredniej komunikacji
  • Redukcja czasu serwisu i uruchamiania
  • Automatyczne ustawianie parametrów bezpieczeństwa
  • Idealne rozwiązanie bezpieczeństwa dla maszyn modułowych
  • Jedyne dostępne otwarte rozwiązanie bezpieczeństwa
  • Najszybsza komunikacja zgodna z IEC 61508 S IL3
  • Brak ryzyka inwestycji: certyfikowany przez TÜV test zgodności
  • Idealny dla systemów rozproszonych

B&R Automatyka Przemysłowa Sp. z o.o.
www.br-automation.com

Zobacz więcej w kategorii: Prezentacje firmowe
Obudowy, złącza, komponenty
277 powodów, by wybrać przyszłość bez smarowania. NOWOŚCI igus na 2025 rok
PLC, HMI, Oprogramowanie
Bosch Rexroth oferuje usługę FOTA - aktualizowanie sterowników – także pochodzących od innych producentów
Pomiary
PL Flush – precyzyjny czujnik ciśnienia do aplikacji z ograniczoną przestrzenią montażową
Pomiary
Ekran dotykowy, wyjście HDMI, mała masa, kompaktowe wymiary - nowe oscyloskopy Voltcraft z serii DOV
Bezpieczeństwo
Obniżenie kosztów suwnic wewnętrznych nawet o 40% dzięki nowemu prowadnikowi ślizgowemu firmy igus
PLC, HMI, Oprogramowanie
Hipermobilni pracownicy w centrum uwagi. Panasonic TOUGHBOOK pokazuje, jak technologia wspiera pierwszą linię
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Czerwiec 2025
Temat miesiąca
Wod-kan, uzdatnianie wody i oczyszczanie ścieków
Technika
Ochrona przed korozją

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów