Poprawa wydajności dzięki nowym produktom wofercie bezpieczeństwa maszyn

Turck wprowadził do swojej oferty innowacyjny podświetlany przycisk zatrzymania awaryjnego i kurtynę świetlną bezpieczeństwa ze zintegrowanym mutingiem.

Posłuchaj
00:00

PIERWSZY PRZYCISK E-STOP ZE WSKAZANIEM STANU PRACY

Fot. 1. Nowy podświetlany przycisk awaryjnego zatrzymania świeci na żółto, gdy jest uzbrojony; po jego naciśnięciu wskaźnik świetlny zmienia kolor na czerwony migający

Nowy przycisk awaryjnego zatrzymania jest przystosowany do montażu w otworach 30 mm. Łączy on w jednej obudowie funkcję bezpieczeństwa i duży, czytelny wskaźnik świetlny stanu urządzenia. Ponadto przycisk zwiększa wydajność pracy dzięki unikalnej kompaktowej konstrukcji (nie ma potrzeby składania z pojedynczych części) eliminującej indywidualne okablowanie oraz konieczność stosowania dodatkowej obudowy.

Gdy przycisk jest uzbrojony a maszyna uruchomiona lub skonfigurowana do startu, podstawa przycisku jest podświetlana na żółto. Po naciśnięciu przycisku następuje zmiana sygnalizacji na migające światło czerwone pozwalając na szybką identyfikację aktywowanego przycisku celem redukcji przestojów. Niektóre wykonania są kompatybilne z popularnymi bezpiecznymi systemami sieciowymi. Większą liczbę przycisków można połączyć ze sobą za pomocą trójników serii CSS.

Podświetlane przyciski awaryjnego zatrzymania dostępne są w wersji z 30-milimetrową podstawą montażową lub w wykonaniu do montażu na powierzchni płaskiej. Są one zgodne z oznakowaniem CE w zakresie norm ISO 13850 oraz IEC 60204-1.

Zakres zastosowań obejmuje:

  • przemysł motoryzacyjny,
  • przemysł spożywczy,
  • maszyny przemysłowe,
  • procesy obróbki metali,
  • górnictwo,
  • przemysł opakowaniowy,
  • przemysł papierniczy,
  • przemysł farmaceutyczny,
  • drukarnie,
  • przemysł półprzewodnikowy.

KURTYNA BEZPIECZEŃSTWA ZE ZINTEGROWANYM MUTINGIEM

Fot. 2. Zintegrowana funkcja mutingu w nowej kurtynie świetlnej bezpieczeństwa EZ-SCREEN LP ułatwia konfigurację, ogranicza liczbę kabli oraz redukuje koszty instalacji

Nowa kurtyna świetlna bezpieczeństwa EZ-SCREEN LPM ma wbudowaną funkcję mutingu, dzięki czemu można zmniejszyć koszty instalacji i okablowania. Dostępnych jest siedem wstępnie zdefiniowanych opcji konfiguracji mutingu, w tym bypass, zależne wymuszenie stanu mutingu, zezwolenie na muting oraz możliwość wydłużenia cyklu. Konfigurację można przeprowadzić bez komputera czy innego dodatkowego urządzenia. Wykonuje się ją podobnie jak w przypadku klasycznych kurtyn bezpieczeństwa EZ-SCREEN, tj. za pomocą przełączników typu DIP.

Nowe urządzenia mają różne wysokości (maksymalnie do 1,8 m) oraz cechują się detekcją na całej długości kompaktowej obudowy. Dwuczęściowy system (nadajnik i odbiornik) tworzy "ekran" zsynchronizowanych podczerwonych wiązek świetlnych chroniących przed zagrożeniami ze strony maszyn.

Kurtyna bezpieczeństwa EZ-SCREEN LPM o niewielkim przekroju poprzecznym i niskim zużyciu energii jest w szczególności przeznaczona do pracy z mniejszymi maszynami przemysłowymi. Jednak jej wytrzymała konstrukcja kwalifikuje ją również do instalacji na dużych prasach mechanicznych. Urządzenie przeszło testy niezawodnościowe FMEA, ma znak CE i zgodność z typem 4 (IEC 61496), kategorią 4 PLe (EN/ISO 13849-1) oraz SIL3 (IEC 61508).

Turck
www.turck.pl

Zobacz więcej w kategorii: Prezentacje firmowe
PLC, HMI, Oprogramowanie
Zintegrowane technologie dla przemysłu spożywczego - precyzja, kontrola, niezawodność
PLC, HMI, Oprogramowanie
Jak efektywnie wdrażać Edge AI?
Przemysł 4.0
Nowe standardy w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i medycznym
PLC, HMI, Oprogramowanie
Jak zintegrować dane ze starszego sprzętu w branży farmaceutycznej
Pomiary
PQ Cube – precyzyjna kontrola ciśnienia w zaawansowanych aplikacjach pneumatycznych
Silniki i napędy
Falowniki szafowe MOVITRAC – nowoczesne rozwiązania SEW-EURODRIVE do sterowania silnikami
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Rynek
Nie tylko technologie
Rynek
Produkcja przemysłowa
Rynek
Pomiary i utrzymanie ruchu

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów