Oferta usług firmy Pilz w zakresie bezpieczeństwa maszyn

| Prezentacje firmowe Artykuły

Pilz jest światowym liderem w dziedzinie bezpieczeństwa maszyn i ludzi. Chociaż przez wielu klientów jesteśmy rozpoznawani jako dostawca innowacyjnych produktów, tak naprawdę o naszej sile stanowi bogata oferta usług pozwalająca na ocenę istniejącego stanu bezpieczeństwa maszyn i linii produkcyjnych, a także na ich dostosowanie do wymagań minimalnych lub zasadniczych.

Oferta usług firmy Pilz w zakresie bezpieczeństwa maszyn

Nasza oferta to:

 • Opracowywanie analizy ryzyk dla ocenianych maszyn i linii produkcyjnych
 • Przygotowanie koncepcji bezpieczeństwa w celu eliminacji wykrytych zagrożeń i niezgodności
 • Projektowanie rozwiązań poprawiających stan bezpieczeństwa
 • Wdrożenia pozwalające na zmodernizowanie i dostosowanie istniejących układów bezpieczeństwa
 • Walidacja układów bezpieczeństwa po wdrożeniu
 • Analiza LOTO - przegląd procedur klienta wraz z propozycją rozwiązań poprawiających istniejący stan
 • Certyfikacja CE dla maszyn i linii produkcyjnych
 • Ocena zakładu (Plant Assesment), która pozwala klientom na właściwe zaplanowanie inwestycji
 • Okresowe przeglądy układów bezpieczeństwa
 • Szkolenia produktowe oraz z zakresu norm i przepisów oraz nowy program szkoleń CMSE (Certified Machinery Safety Expert)

Działając na rynku, niejednokrotnie byliśmy świadkami sytuacji, w których odwiedzane przez nas firmy dobierały produkty i modernizowały układy zabezpieczające bez wykonania profesjonalnej analizy ryzyka. W efekcie ich maszyny czy linie produkcyjne były tylko pozornie bezpieczniejsze, ponieważ w wielu miejscach nie spełniały one podstawowych standardów bezpieczeństwa. Staramy się wspomagać naszych klientów i podpowiadamy im, jak unikać podobnych błędów. Dlatego właśnie tak dużą wagę przywiązujemy do usług, ponieważ to od ich profesjonalnej realizacji zależy w dużej mierze rzeczywista poprawa stanu bezpieczeństwa.

Jako firma mamy też świadomość ciążącej na nas odpowiedzialności za zdrowie i życie osób zatrudnionych przez naszych klientów. Stąd bardzo dużą wagę przywiązujemy do kształcenia swoich pracowników, a także do oceny ich kompetencji przez jednostki zewnętrzne. Jako jedyni w Polsce nasi inżynierowie mają prawo posługiwania się międzynarodowym tytułem Certified Machinery Safety Expert (CMSE) nadanym im przez niemiecki oddział TÜV Nord i od tego roku dzielimy się z naszymi klientami posiadaną wiedzą. Chcemy umożliwić im zdobycie takiego samego certyfikatu, jaki posiadają nasi specjaliści poprzez program szkoleń CMSE, który jest prawdziwym kompendium wiedzy o bezpieczeństwie, zawierającym wszystkie elementy pozostałych szkoleń z naszego portfolio, wzbogaconym o analizę praktycznych przypadków. To szkolenie dla doświadczonych praktyków, którzy nie boją się wyzwań.

System szkoleń CMSE jest projektem globalnym firmy Pilz. Dzięki niemu chcemy zbudować międzynarodową społeczność profesjonalistów o najwyższych kompetencjach w zakresie bezpieczeństwa. Chcemy także, by ci profesjonaliści uzyskali łatwiejszy niż do tej pory dostęp do wiedzy naszych ekspertów na całym świecie, do wiedzy o trendach w tym obszarze i wiedzy o możliwych rozwiązaniach. Fakt, że nasi inżynierowie posiadają tytuł Certified Machinery Safety Expert, przyczynił się też w znaczący sposób do tego, że to właśnie w Polsce, w roku ubiegłym firma Pilz otworzyła centrum inżynierskie realizujące projekty modernizacyjne z zakresu bezpieczeństwa maszyn dla globalnych klientów firmy zlokalizowanych na całym świecie. Jest to też kolejny dowód potwierdzający wysoką jakość świadczonych przez nas usług, a także bezpośrednia korzyść dla polskich klientów. Mając okazję współpracować z największymi firmami na świecie, zdobywamy bezcenne doświadczenie, które z powodzeniem wykorzystujemy w projektach realizowanych w kraju.

Przy realizacji usług zwykle w pewnym momencie dochodzi do dyskusji na temat produktów, które powinny zostać zainstalowane w celu poprawy stanu bezpieczeństwa. Jest to ten obszar, gdzie marka firmy Pilz jest przez klientów bardzo dobrze znana i ceniona. Warto jednak krótko przypomnieć, że w naszej ofercie znajdują się produkty, które można podzielić na następujące grupy:

 • przekaźniki bezpieczeństwa w wykonaniu realizującym pojedyncze funkcje oraz w pełni konfigurowalne,
 • kurtyny świetlne oraz bariery optyczne,
 • czujniki,
 • wyłączniki,
 • panele diagnostyczne oraz wizualizacyjne,
 • sterowniki bezpieczeństwa,
 • systemy sterowania realizujące także funkcje bezpieczeństwa (PSS 4000).

Łatwo zauważyć, że dzięki oferowanym przez nas produktom możliwe jest zabezpieczenie praktycznie każdej maszyny czy linii produkcyjnej. Jednocześnie połączenie produktów z usługami opartymi na wiedzy i doświadczeniach naszych inżynierów, czyni naszą ofertę unikalną na rynku. Zapraszamy do współpracy.

Pilz Polska Sp. z o.o.
www.pilz.pl