Złącza przemysłowe wielopinowe

| Prezentacje firmowe Artykuły

Złącza przemysłowe stanowią znaczącą część całego rynku złączy. Predysponowane do pracy w ekstremalnie trudnych warunkach przemysłowych, zapewniają trwałe i pewne połączenie elektryczne oraz pełną ochronę mechaniczną.

Złącza przemysłowe wielopinowe

Różnorodność typów, modeli i całych serii złączy przemysłowych sprawia, że są one wykorzystywane w bardzo wielu aplikacjach, w tym przez producentów OEM, w zakładach produkcyjnych m.in. przemysłu motoryzacyjnego, spożywczego, pojazdach szynowych, a także wśród służb utrzymania ruchu. Firma WESTEC Srl., której dystrybutorem w Polsce jest Astat, obecna jest na lokalnym rynku od 5 lat i oferuje rozwiązania w kategorii złączy przemysłowych przyczyniających się do oszczędności czasu oraz kosztów podczas montażu i ich eksploatacji.

WESTEC - WKŁADKI DO ZŁĄCZY PRZEMYSŁOWYCH W TECHNOLOGII PUSH-IN

Wkładki zaciskowe wykonane w technologii push-in przystosowane są do łatwego i szybkiego montażu przewodów. Wystarczy wprowadzić przewód do otworu montażowego wkładki aż do punktu mocowania (miejsca zacisku), aby uzyskać połączenie. Niepotrzebne są narzędzia, często kosztowne, aby sprawnie dokonać montażu przewodów i uzyskać w rezultacie poprawnie przewodzące gniazdo lub wtyk złącza.

Złącza mające ten typ wkładek są niezawodne, odporne na wstrząsy i wibracje. Zacisk zastosowany w tych wkładkach pozwala na konserwację, montaż i demontaż przewodów oraz przeprowadzenie testu przewodności elektrycznej połączeń bez odłączania wkładek od obudów złącza. Wykonana ze stali nierdzewnej sprężyna zaciskowa gwarantuje wysoką styczność pomiędzy przewodnikiem a listwą przewodzącą i zapewnia w 100-procentowo bezpieczne połączenie.

Seria wkładek push-in jest dostępna w pełnym zakresie rozmiarów od 6- do 48-pinowych oraz dostosowana do montażu przewodów zarówno zakończonych tulejkową końcówką kablową, jak i bez niej. Rozwiązanie push-in pozwala łączyć przewody o przekrojach od 1,5 do 4,0 mm2 niemających tulejkowych końcówek kablowych, co w znaczącym stopniu redukuje koszty montażu.

WESTEC - OBUDOWY ZŁĄCZY PRZEMYSŁOWYCH Z SYSTEMEM AUTOMATYCZNEGO ZAMYKANIA

Obudowy gniazd złączy, w których zastosowano rozwiązanie mechaniczno- magnetyczne, automatycznie chronią gniazdo zaraz po samozamknięciu się pokrywy. Za każdym razem, gdy operator odłącza wtyczkę od gniazda zamontowanego na maszynie (przerwa w pracy urządzenia np. z powodu konserwacji czy transportu), zmuszony jest pamiętać, aby chronić wkładki złącza przed zabrudzeniem podczas ręcznego zamykania, a czasem i dołączanie pokrywy.

Tu rozwiązaniem jest samozamykająca się pokrywa obudowy gniazda, dzięki której zamykanie ręczne nie jest konieczne, a elektryczne połączenia wewnątrz gniazda zabezpieczone są przed kurzem, brudem, wodą i innymi płynami. Taka ochrona gniazda przed uszkodzeniem zwiększa zdecydowanie jego żywotność.

Obudowy z systemem automatycznego zamykania można spinać z pokrywami wtyczek w wersji z pojedynczą klamrą. Rozwiązanie to gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania, w szczególności w branży motoryzacyjnej, w przemyśle spożywczym oraz w aplikacjach zewnętrznych, gdzie złącza mogą być narażone na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych.

System automatycznie zamykanych pokryw w obudowach gniazd złączy gwarantuje stopień ochrony IP66 zaraz po samozamknięciu się pokrywy oraz IP69K po zabezpieczeniu zamknięcia klamrą.

ASTAT
www.astat.com.pl