Pirometry stacjonarne Raytek MI3 z interfejsem Ethernet i Profinet

Raytek rozszerza opcje dostępnych interfejsów w serii pirometrów stacjonarnych MI3. Oprócz dostępnych do tej pory interfejsów USB, RS485, Modbus i Profibus dochodzą teraz także Profinet oraz Ethernet. Pirometry MI3 to konstrukcja składająca się z miniaturowej głowicy pomiarowej, przewodu połączeniowego oraz przetwornika. Dostępne są przetworniki do montażu na szynie DIN oraz wersja z wyświetlaczem LCD w metalowej obudowie o stopniu ochrony IP65.

Posłuchaj
00:00

Ogólny zakres pomiarowy serii MI3 wynosi -40...1800°C, przy czym dostępne są głowice o różnych zakresach spektralnych, w tym modele do pomiaru szkła czy metali. Niewątpliwą zaletą głowic pomiarowych pirometru MI3 jest wysoka temperatura pracy bez chłodzenia (do 120°C lub do 180°C) czy celownik laserowy w wersjach wysokotemperaturowych. Do jednego przetwornika można podłączyć do 8 głowic pomiarowych.

Nowe interfejsy ułatwią integrację tych czujników w różnych instalacjach przemysłowych. Na szczególną uwagę zasługuje interfejs Ethernet. Daje on możliwość statycznego lub dynamicznego nadawania adresu IP, ma wbudowany serwer http i pamięć 64MB. Serwer http pozwala na podgląd mierzonych temperatur z poziomu zwykłej przeglądarki internetowej w dowolnym miejscu sieci.

W ten sposób można także uruchamiać lub zatrzymywać zapisywanie danych pomiarowych do pamięci. Pojemność 64 MB pozwala na zapisywanie wyników przez 24 dni z częstotliwością 1s dla jednej głowicy. Z każdym przetwornikiem można się także komunikować bezpośrednio przez interfejs USB 2.0. Dołączane do pirometru oprogramowanie DataTemp Multridrop pod Windows pozwala ustawić parametry pracy dla poszczególnych głowic oraz może być wykorzystane do wizualizacji i archiwizacji danych pomiarowych.

IRtech Beata Kasprzycka
www.irtech.pl

Zobacz więcej w kategorii: Prezentacje firmowe
Przemysł 4.0
Jak system ERP zwiększa efektywność zarządzania zleceniami i procesem produkcyjnym?
Silniki i napędy
Nowy przenośnik taśmowy VarioFlow: elastyczny i płynny transport w branży FMCG i farmacji z kompletną ofertą komponentów z jednego źródła
Silniki i napędy
Nowe funkcje napędów EURA Drives - wsparcie dla gospodarki wodno-kanalizacyjnej
Roboty
TFM Robotics, coboty Techman Robot i automatyzacja procesów
Roboty
Irpark: polskie roboty mobilne wspierane przez AI
Roboty
Od AGV do AMR - ewolucja inteligentnego transportu wewnętrznego
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Kwiecień 2025
Rynek
Nie tylko technologie
Rynek
Produkcja przemysłowa

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów