Szybkie ramię Staubli TP80: nowa generacja robotów podających

| Prezentacje firmowe Artykuły

Stäubli Robotics przedstawia robota TP80 Fast Picker, nową serię ramion o zwiększonej szybkości podawania wynoszącej do 200 na minutę oraz oferującą naszym klientom większą elastyczność przy niższych kosztach. Firma Stäubli od dawna ustanawia standardy dotyczące szybkości i precyzji zastosowań robotów, zapewniając najwyższą wydajność przy jednocześnie maksymalnie skróconym czasie cyklu.

Szybkie ramię Staubli TP80: nowa generacja robotów podających

Innowacyjny robot TP80, którego przedstawiamy, jest naszym najnowszym dziełem - jeszcze sprawniejszym i lżejszym. Zachowano jednocześnie bardzo krótki czas cyklu, najwyższą precyzję oraz powtarzalność niezmienną w "całej przestrzeni roboczej" w przeciwieństwie do konkurencyjnych robotów delta. Prosty montaż na podstawie lub ścianie eliminuje konieczność zastosowania dużych, ciężkich i kosztownych stalowych ram. Zwiększa to opłacalność inwestycji w robota oraz łatwość jego integracji w ograniczonej przestrzeni roboczej a także ułatwia pracę systemów wizyjnych. Dodatkowym atutem jest wąskie przedramię mogące schować się w otworze maszyny. Wiązki i połączenia dostępne dla użytkownika znajdują się wewnątrz ramienia robota. TP80 Fast Picker to również konkurencyjna cena będąca oszczędną alternatywą dla licznych zastosowań bez strat dla jakości, trwałości i wydajności.

Robot TP80 jest dostępny w wersji 4-osiowej zapewniającej maksymalne dostosowanie do potrzeb użytkownika. Standardowe cechy robota to maksymalny udźwig do 1 kg; 200 cykli na minutę (stała szybkość); zasięg 800 mm oraz zakres ruchu osi Z wynoszący 100 mm. Dodatkowa cecha to duża sztywność konstrukcji, powtarzalność rzędu +/- 0,05 mm oraz stopień ochrony IP65 w przypadku wyposażenia robota w osłony zapewniające zamkniętą strukturę ramienia. Okablowanie dedykowane do użycia przez użytkownika robota składa się zarówno z przewodów pneumatycznych (4 i 6 mm), jak i elektrycznych (4 pary skrętek ekranowanych). Są one bezpiecznie umieszczone wewnątrz ramienia i dostępne przez kołnierz. Wyposażenie opcjonalne to 2 zawory elektromagnetyczne, podręcznik instalacyjny użytkownika oraz osłony.

TP80 jest sterowany przez kontroler z serii CS8 będący pojedynczą platformą sterującą dla wszystkich robotów Stäubli. Dostępne są różnorodne pakiety oprogramowania w języku VAL, które są idealnie dostosowane zarówno dla końcowych użytkowników, integratorów, producentów OEM, jak i konstruktorów maszyn.

Oprócz pakowania, robot idealnie nadaje się do zastosowań między innymi w takich gałęziach przemysłu jak energetyka słoneczna, farmaceutyka, artykuły konsumpcyjne czy żywność. Typowe zastosowania obejmują szybkie chwytanie/układanie, montaż, manipulowanie materiałami, pakowanie oraz obsługa maszyn.

W razie konieczności zasięgnięcia dodatkowych informacji prosimy o kontakt z autorem.

O firmie Stäubli

Stäubli jest dostawcą rozwiązań mechatronicznych dla trzech dedykowanych gałęzi przemysłu: maszyny włókiennicze, szybkozłącza oraz robotyka. 4000 pracowników firmy Stäubli jest stale obecne w 25 krajach. Firma ma swoich przedstawicieli w 50 krajach na całym świecie.

Krzysztof Gądek
Stäubli Łódź sp. z o.o.

www.staubli.com