Enkodery do każdego zadania i na każdą kieszeń

Stoltronic to dostawca szerokiej gamy urządzeń elektronicznych oraz automatyki, w tym nowoczesnych przetworników położenia znanych na rynku firm TR-Electronic i Fenac. Kompleksowa oferta produktów pozwala na ich dopasowanie do różnorodnych aplikacji klientów zarówno pod względem specyfikacji technicznej, jak też zachowania optymalnych kosztów.

Posłuchaj
00:00

OFERTA PRZETWORNIKÓW POŁOŻENIA

W ramach produktów z zakresu automatyki dostarczamy liniowe i obrotowe przetworniki położenia, w tym w szczególności wersje absolutne i inkrementalne, oraz osprzęt do nich. Enkodery obrotowe oferowane są głównie w wykonaniach o średnicach 58 mm oraz z różnymi typami mocowania - z wałkiem, przelotowe i półprzelotowe oraz ze sprzęgłem. Większość z nich cechuje się możliwością programowania (rozszerzony zakres ustawień parametrów) oraz budową modułową. Dostępne są wersje praktycznie ze wszystkimi popularnymi w automatyce interfejsami - zarówno analogowymi, jak też do sieci fieldbus i Industrial Ethernet.

CMV 36

ADH75M

ZAAWANSOWANE TECHNICZNIE ENKODERY TR-ELECTRONIC

Firma TR-Electronic rozpoczęła bieżący rok od wprowadzenia do oferty dwóch enkoderów absolutnych z interfejsami SSI/Profibus/CANopen/DeviceNet - są nimi wersje CMV 36 oraz CMV 58. Zwracamy szczególnie uwagę na ten pierwszy, który cechuje się miniaturowymi wymiarami i może być bezpośrednio wykorzystywany w systemach napędowych Sinamics firmy Siemens (interfejs Drive-CLiQ). Enkoder ma rozdzielczość wynoszącą 24 bity i wykrywa 4096 kroków na obrót. Jego maksymalna prędkość obrotowa to 6 tys. obrotów na minutę, stopień ochrony - IP54, zaś zakres temperatur pracy od -25 do 60°C (opcjonalnie: od -40 do 85°C).

Inną z zaawansowanych nowości niemieckiego producenta są enkodery ADH75M, które mogą być stosowane w strefach zagrożonych wybuchem (ATEX strefa 2, 22). Zapewniają one poziom nienaruszalności bezpieczeństwa SIL3 (PLe) i wysokie parametry pomiarowe (28 bitów, 8192 kroki na obrót i 32 768 obrotów). Enkodery mają redundantny system odczytu wartości, zapewniają wysoką odporność mechaniczną, w tym możliwość pracy z prędkościami do 3 tys. obrotów na minutę, oraz stopień ochrony IP64. Wyposażone są one w interfejs do sieci Profinet, zaś zakres temperatur pracy wynosi od -20 do 60°C.

FNC 50

FNC 80

EKONOMICZNE NOWOŚCI

Zwracamy Państwa uwagę również na enkodery inkrementalne firmy Fenac, które cechują się dużą uniwersalnością przy zachowaniu atrakcyjnych cen zakupu. FNC 50 to enkoder z otworem o średnicy obudowy 50 mm, którego stopień ochrony to IP67. Ma on rozdzielczość do 5 tys. kroków na obrót (zależnie od wykonania) przy prędkości obrotowej aż do 10 tys. obr./minutę. Produkt występuje w wersjach z wałem o średnicach od 6 do 14 mm (dostępne są też inne wykonania).

"Większy brat", którym jest FNC 80, charakteryzuje się średnicą 80 mm, ale zwiększeniu uległa jednocześnie też rozdzielczość, która wynosi aż 25 tys. kroków na obrót. Enkoder może być montowany na wałach o średnicach do 25 mm i zapewnia wysokie parametry robocze (IP67, praca w temperaturach od -20 do 85°C). Warto zwrócić uwagę, że obydwa enkodery oferowane są w wielu wersjach mechanicznych i elektrycznych, co pozwala na ich precyzyjne dopasowanie do aplikacji.

Stoltronic
oferta.stoltronic.pl

Zobacz więcej w kategorii: Prezentacje firmowe
Silniki i napędy
Fabryka Grupy Roca oszczędza 30% energii rocznie dzięki technologiom napędowym
Pomiary
Ciśnienie pod kontrolą – nowoczesne rozwiązania dla sektora spożywczego
Obudowy, złącza, komponenty
Nowa generacja zaworów 2-drogowych do wbudowania LC_8X/ zwiększa wydajność i efektywność hydraulicznych zaworów logicznych
PLC, HMI, Oprogramowanie
Zintegrowane technologie dla przemysłu spożywczego - precyzja, kontrola, niezawodność
PLC, HMI, Oprogramowanie
Jak efektywnie wdrażać Edge AI?
Przemysł 4.0
Nowe standardy w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i medycznym
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Kwiecień 2025
Rynek
Nie tylko technologie
Rynek
Produkcja przemysłowa

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów