Wskaźniki, regulatory i rejestratory marki APAR
| Prezentacje firmowe ArtykułyAPAR to polski producent i dystrybutor szerokiej gamy urządzeń automatyki oraz pomiarowych. Od prawie trzech dekad firma zaopatruje odbiorców przemysłowych w nowoczesne urządzenia profesjonalne, w tym tablicową aparaturę pomiarowo-kontrolną.
Obejmuje ona elementy do pomiarów i wyświetlania wartości temperatur oraz standardowych sygnałów analogowych oraz regulatory i rejestratory, w tym do montażu tablicowego. Oferowane są one w szerokim asortymencie pod względem obudów, parametrów i funkcji, ale zawsze przy zachowaniu atrakcyjnych cen.
PO PIERWSZE POMIARY I WIZUALIZACJA
Oferta cyfrowych mierników i wyświetlaczy obejmuje kilkanaście typów urządzeń pozwalających na pomiary wartości temperatury, sygnałów 4÷20, 0÷20 mA oraz 0÷10 V i 0÷60 mV. Mierniki wytwarzane są w obudowach tablicowych lub naściennych o stopniu ochrony IP65, różnią się wielkością elementów wyświetlających i, zależnie od typu, zapewniają także możliwość odczytu pomiarów i sterowania przez RS-485/232 Modbus RTU.
Reprezentantem tej grupy wyrobów jest cyfrowy miernik wielkości fizycznych AR517. Ma on wejścia uniwersalne analogowe i termometryczne, wyjście analogowe, wyświetlacz LED o programowanym kolorze i jasności świecenia oraz interfejs szeregowy RS-485. Dzięki dużym możliwościom konfiguracji urządzenie może być stosowane z różnymi elementami pomiarowymi oraz sygnalizować stany alarmowe.
PO DRUGIE REGULACJA
Doświadczenia firmy APAR w konstruowaniu i produkcji regulatorów sięgają 1985 roku, stąd też może ona zapewnić nie tylko bogatą ofertę tych urządzeń, ale również szybko reagować na nowe potrzeby klientów. W przypadku regulatorów oferuje mikroprocesorowe urządzenia do regulacji temperatury z wejściami termoparowymi i termorezystancyjnymi. Zapewniają one możliwość regulacji typu włącz/wyłącz z histerezą oraz PID (z autotuningiem, a także wykorzystaniem fuzzy logic). Regulatory mają programowaną charakterystykę pracy (kontroler procesu oraz ramping) oraz możliwość wykonywania operacji na sygnałach wejściowych (różnica, wartość średnia, itd.).
Seria obejmuje urządzenia w różnych wykonaniach - w obudowach tablicowych, montowanych na szynę DIN i naściennych IP65. Regulatory temperatury mają wyjścia regulacyjne przekaźnikowe lub SSR, dostępne są też modele z transmisją RS-232/485 (Modbus-RTU) umożliwiającą współpracę z oprogramowaniem ARSoft do konfiguracji regulatora oraz wizualizacji i rejestracji pomiarów.
W szczególności warto zwrócić uwagę na regulatory temperatury i sygnałów standardowych AR652 oraz AR653. Mają one wbudowane funkcje matematyczne, regulację on/off oraz PID (autotuning, fuzzy logic) oraz ramping. Wyposażone są w wyjście analogowe, interfejs RS-485 oraz mają trzy wyjścia przekaźnikowe/SSR. Planowane jest też wprowadzenie na rynek nowego, 4-kanałowego regulatora AR654 z wejściami uniwersalnymi i wbudowanymi interfejsami cyfrowymi, który będzie cechował się jeszcze większą funkcjonalnością - m.in. w zakresie rejestracji.
PRZEMYSŁOWA REJESTRACJA DANYCH
APAR zapewnia bardzo szeroki wybór rejestratorów profesjonalnych - od wersji bateryjnych jednokanałowych (AR231), poprzez rozbudowane, 16-kanałowe rejestratory tablicowe (AR207), aż do urządzeń pozwalających na zdalną rejestrację i bezprzewodową transmisję wyników (AR406). Urządzenia cechują się intuicyjną obsługą, mają czytelne wyświetlacze i możliwość przetwarzania sygnałów temperaturowych i standardowych oraz ich rejestracji. Producent dołącza do nich bezpłatne oprogramowanie pozwalające na obróbkę uzyskanych danych.
Nowością w tej grupie jest wielokanałowy rejestrator AR207 mający 16 lub 8 wejść pomiarowych, 4 wyjścia alarmowe/regulacyjne oraz interfejsy Ethernet, USB i RS-485. Urządzenie ma obudowę tablicową o wymiarach 96×96, wyświetlacz graficzny 320×240 punktów z ekranem dotykowym i charakteryzuje się stopniem ochrony IP30 lub IP65 (od frontu). Jest oferowany w cenie 2200 zł netto, co czyni z niego bardzo atrakcyjny produkt na polskim rynku.
APAR Biuro Handlowe
www.apar.pl